Ćwiczenia wojskowe w ...Mięćmierzu

Skomentuj (59)

O Kazimierzu Dolnym znów jest głośno w ogólnopolskich mediach. Tym razem za sprawą ćwiczeń żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pojawili się w Mięćmierzu w miniony weekend. Co tak naprawdę się tam wydarzyło?

- Taka piękna sobota, mili goście, siedzimy sobie przed chatką w Mięćmierzu a tu nagle za rogiem strzały. Nie jeden czy dwa, ale cała masa – pisze na swoim profilu w portalu społecznościowym Matylda Pniewska. - Psy się schowały w łazience, my kompletnie zgłupieliśmy, nie wiedząc co się dzieje. Wojna, terroryści..? Po 15 minutach okazało się, że to obrona terytorialna urządziła sobie poligon pod naszymi oknami.

Do tego opisu załączony jest materiał video. Na filmie widać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy maszerują z bronią przez wieś. Mieszkańcy Mięćmierza próbują się dowiedzieć o co chodzi, skąd Ci żołnierze? Dlaczego strzelali?

Okazuje się, że żołnierze to członkowie 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina, którzy odbywali ćwiczenia w terenie. Jak tłumaczy wojsko, nie jest to nic nadzwyczajnego a tym bardziej niebezpiecznego. Czy jednak nie jest tak, że mieszkańcy powinni wiedzieć o planowanych ćwiczeniach?

- Tak właśnie jest – mówi sekretarz, Małgorzata Kuś z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Mieszkańcy powinni zostać poinformowani a do Urzędu Miasta powinno wpłynąć odpowiednie pismo z 14 dniowym wyprzedzeniem. Tymczasem ćwiczenia odbyły się 7 lipca a do nas dotarł faks dwa dni wcześniej, 5 lipca. Nie mieliśmy możliwości, by poinformować mieszkańców, tym bardziej, że w przesłanej informacji nie było wskazanej konkretnej lokalizacji. Pada tam określenie „w rejonie miasta”.

Rzecznik WOT - ppłk Marek Pietrzak, wypowiadając się w mediach zapewnia jednak, że zarówno gmina Kazimierz Dolny, jak i policja czy nadleśnictwo były poinformowane o planowanych ćwiczeniach zgodnie z procedurami. Może jednak zbyt późno...

Wpis na portalu społecznościowym z godziny na godzinę czytali i komentowali kolejni internauci. W końcu dotarł do dziennikarzy i takim sposobem rozpętała się burza medialna. Dziś o ćwiczeniach wojskowych w Mięćmierzu możemy przeczytać już  w zasadzie wszędzie. Wiadomościom medialnym towarzyszą też komentarze, w dużej części potępiające protesty mieszkańców Mięćmierza.

- Po moim wczorajszym poście o ćwiczeniach obrony terytorialnej w Mięćmierzu i strzałach pod domem, posypał się na mnie niewiarygodny hate – pisze Matylda Pniewska. - Życzy mi się kulki w łeb za kolaborację (z kim? nie wiem) i grozi paragrafami za opublikowanie "ściśle tajnych" szczegółów wyposażenia OT.

Tylko jak zachowaliby się komentujący gdyby wojsko pojawiło się pod ich domami bez uprzedzenia? Gdyby padły strzały?

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (59)

 • Eugenika W.
  odpowiedz
  Harry! No super pomysł, to się eugenika nazywa. 500 plus nie pomoże na to, ale doktor Mengele na pewno.
  • Harry
   a to eugeniko w.---idz i się modl "za odwrócenie serc nieprzyjaciol naszych"..w razie czego!....bo ty pewnie "demokratycna"jestes....widocznie jeszcze cie ruscy nie zgwałcili..!!

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Zdzisław Król
  odpowiedz
  Wygląda na to, że wojsko Macierewicza chcą odstraszyć turystów od zadeptywania tych uroczych zakątków naszego kraju. Odnośnie komentarza Jana, to nie kołtuneria tylko mieszkańcy miejscowości którym nie podobało się że bez zapowiedzenia ktoś im lata po wiosce do tego strzelając z broni palnej nie wnikam nawet czy amunicja była ostra czy ślepa. Jest tyle w Polsce poligonów, że żołnierze mają gdzie ćwiczyć, chyba Macierewicz tworząc nowe siły zbrojne zapomniał o miejscu ćwiczeń dla nich.
  • zkr
   królu złoty wojsko nie jest maciarewicza tylko POLSKIE. wbij to sobie do tego na czym koronę nosisz
  • st.szer. 6 PDPD
   @ zkr - Ty to chyba jakiś TREP. Komentarz twój to: wyniosłość, obrażanie. Konwersacja z pozycji - jakiejś ? - siły i dominacji nad innym. Jesteś poza koszarami tutaj !
  • Harry
   niepoważne to wszystko i tyle ......pojechali "zolnierze" na wies(upal jak [wymoderowano] a ci opatuleni jakby się na sniezyce zanosilo) i sami ludzie już marudzą(bo im ktoś tam ma S T R Z E L A C (!!!!!)....pod domem)...he,he...."obrona terytorialna".....w razie jakiejkolwiek agresji--wystosują note protestacujna do konsulatu(agresora) a potem do kościoła i się modlic "za odwrócenie serc nieprzyjaciol"--ja się tu mogę zalorzyc,ze tak by to wlasnie wygladalo !!
  • Harry
   szanowny panie Krol..!!
   mój wpis,ktory był adresowany do pana--został usunięty...proszę mieć pretensje do redakcji....a odpisałem wyczerpująco(no,a przynajmniej tak mi się wydaje)--na panska jednak dość sugestywna--teze...okreslajac SZCZEGOLOWO towarzyszace okoliczności owego polityczno--społecznego "fenomenu"

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • sowa
  odpowiedz
  ,,pani od historii" Niestety nie mam możliwości odpowiedzi pod komentarzem ,,pani od historii", więc czynię to tutaj.
  Przecież na mapie (moje przeoczenie) w ogóle nie widniej nazwa miejscowości,o którą pytałam. Natomiast pod komentarzami artykułu jest słowo kluczowe ,,MIĘĆMIERZ"
  (Cyt:Tagi Mięćmierz") a obok zdjęcie stodoły z podpisem ,,MĘĆMIERZ"; (odpowiedź z Nową Aleksandrią nie dotyczy zupełnie mojego pytania).
  Pozdrawiam bardzo serdecznie Redakcję, a w szczególności Panią Annę Sorię, której artykuły są dla mnie sporym źródłem wiedzy i która już kilka lat temu zwracała się z apelem uporządkowania cyt.: ,,istniejącego bałaganu". Minęło już osiem (prawie) lat - i NIC! Dowodem niech będą zamieszczone poniżej 2 fotki wykonane przeze mnie w marcu ub. roku, znajdujące się na tej samej tablicy ogłoszeń w .....Mięćmierzu..Chodzi mi po prostu o to, aby wreszcie ujednolicić nazewnictwo tej miejscowości. Ktoś to wreszcie powinien ogarnąć.

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Jan
  odpowiedz
  Zamiast witać polskich żołnierzy kwiatami ,kołtuneria dostała szału . Brrrr.
  • pijany znad Grodarza
   Janie
   Pomylileś chyba lata, kiedy to polskich żołnierzy witano kwiatami. Gdyby to zrobiono tej soboty w Mięćmierzu to pamięć o Tamtych zostałaby ZDEZAUOWANA. I kto tu KOŁTUNEM ?

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Podsumowanie
  odpowiedz
  Radni i burmistrzu posiłkując się wpisami pewnego pana zwróćcie się do niech i właścicieli pensjonatu na Górach o formalną zgodę na gościnę i ćwiczenia na ich terenie wszelkich służb, które akurat lubią Kazimierz i okolice i chcą się pochwalić, ze tu właśnie byli. Następnie formalnie poinformujcie ich zwierzchników, że w Kazimierzu jest taki teren. Pamiętajcie tylko powiadomić mieszkańców Gór by nie byli zdziwieni zobaczą np. zielone ludzi.

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • al Bandi
  odpowiedz
  Pijany i co ze odkryli jedynym przybyły m do Miecmierza co zrobił dla tej wsi był Pan Muc ktory juz tu nie mieszaka najwiekszym szkodnikiem jest pan prezes

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę