Chłopiec z doniczką bez kwiatów

Skomentuj (5)
Grafiki do koreańskiej bajki "Chłopiec z doniczką bez kwiatów" zaprezentowała 29 maja w sali z amorkiem Kazimierskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Szewczuk, studentka grafiki Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Wystawę wpisaną w cykl imprez organizowanych przez Muzeum Przyrodnicze pt. „Święto bajki” otworzyli - Monika Dudzińska, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, oraz Wiktor Kowalczyk, kierownik Muzeum Przyrodniczego - oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Wystawa adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci, które przybyły na wernisaż licznie - razem z rodzicami. Grafiki specjalnie zostały umieszczone niżej niż zwykle z myślą właśnie o najmłodszych miłośnikach sztuki. Ale zanim dzieci obejrzały obrazy młodej artystki, Bartosz Siwek, aktor teatru Andersena z Lublina przedstawił zebranym treść bajki, której dotyczyła wystawa. Monodram bardzo spodobał się dzieciom – najmłodsza publiczność reagowała żywiołowo, spontanicznie.

W trakcie wystawy Małgorzata Szewczuk otoczona gromadką małych słuchaczy pokazywała miedziane matryce i opowiadała, jak powstają grafiki. Artystka bez trudu nawiązała z maluchami świetny kontakt.

- Chciałam stworzyć coś prostego, przeznaczonego właśnie dla dzieci. Myślałam o ilustracjach do polskiej bajki, ale historie o smokach i czarownicach są zbyt okrutne. Ta koreańska baśń była jak objawienie. Prosta, czytelna fabuła, bez przemocy.– powiedziała Małgorzata Szewczuk - Historia Son Ira wypełniała mi czas od lutego do maja.

Postać koreańskiego chłopca przypominająca Małego Księcia z książki Saint Exuperie'go skłania do refleksji nad ludzkim losem odpowiedzialnością, otwarciem się na innych.

Wystawa Małgorzaty Szewczuk, studentki trzeciego roku grafiki Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym to pierwsza wystawa prac studenckich poza Kolegium.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę