Chleba naszego powszedniego (fotoreportaż)

Skomentuj (8)

zobacz więcej (25)

Blisko sto prac złożyło się na tegoroczną wystawę na plebanii „Chleba naszego powszedniego…” Ekspozycję można było oglądać na plebanii w ostatni weekend.

 

Blisko 100 prac 22 autorów z różnych stron Polski – w tym także z Kazimierza – wyeksponowano na nowej plebanii na wystawie „Chleba naszego powszedniego…” Tematyka prac oscylowała wokół motywu chleba powszedniego, który spoczywał w centrum pomieszczenia na stole przykrytym białym obrusem.

 

- Każdy inaczej ten temat widzi – mówi Maks Skrzeczkowski kurator wystawy. – Ta wystawa nie koncentruje się tylko i wyłącznie na sprawach religijnych. Dotyczy różnych aspektów codzienności.

Stąd prace – fotograficzne, malarskie, ceramiczne czy instalacje – przedstawiały miejsca i zdarzenia związane z codzienną egzystencją człowieka: Kazimierz, przygotowanie obiadu, operacje kardiochirurga na dziecięcych serduszkach, kundle przeglądające zawartość śmietników… Chleb codzienny. Nasze codzienne bytowanie… 

 

Prace Andrzeja Siemińskiego, Jana Michalaka, Jerzego Krzysztoporskiego, Ewy Siemińskiej, Haliny Kołodziejskiej , Jerzego Kuny i innych artystów złożyły się na artystyczny dialog o chlebie wzmocniony obecnością kapłana ks. Ryszarda Winiarskiego – kapelana środowisk twórczych - oraz błyszczących bochnów z chrupiącą skórką i czerwonego wina w przestrzeni kazimierskiej plebanii. Sacrum i profanum - wieczna para.

 

Kolejna wystawa – za rok.

 

Fotoreportaż Maksa Skrzeczkowskiego

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę