Carsky x Lasy. Koncert Na Piętrze

Restauracja na Piętrze przy ulicy Nadrzecznej 6 zaprasza na drugi już koncert w ramach inicjatywy Usłysz Kazimierz Dolny. Niedawno gościł tu zespół Bass Astral x Igo, tym razem usłyszymy elektroniczne brzmienia Carsky'ego i formacji Lasy.

Paweł Karski, producent muzyczny znany jako Carsky w kwietniu 2017 ruszył ze swoim solowym projektem i zaprezentował pierwszy singiel, zatytułowany „Dreams”, który przekroczył już liczbę 300 tysięcy odsłuchów na Spotify. Od tego czasu artysta zagrał kilkadziesiąt live actów na terenie całej Polski (Wrocław, Warszawa, Kraków, Sopot), wystąpił również podczas Opene’er 2017 na scenie Firestone, a 22 września 2017 jako jeden ze zwycięzców konkursu, wystąpił ze swoim live actem podczas imprezy Blue Night By Absolut w warszawskim Studio Tęcza. W lutym 2018 roku pojawił się w radiowej Czwórce, biorąc udział w audycji Prywatka, prowadzonej przez Ulę Kaczyńską, gdzie udzielił wywiadu oraz wykonał 40 minutowy Live Act.
Drugim singlem z debiutanckiej EP-ki został utwór „Pure”, a kilka miesięcy temu poznaliśmy ostatni singiel „Fragile”. Dodatkowo, do „Dreams” oraz „Fragile” powstał mash-up klip, stworzony przez Improbros. Debiutancka EP-ka, zatytułowana „Make Me Pure”, wydana w listopadzie 2017, składa się z 6 utworów. Całość to połączenie slow-beatu z klasycznymi brzmieniami i duchem lat 90. Całość materiału skomponował Paweł Karski, natomiast w przy produkcji uczestniczył Stendek, który obecnie działa jako projekt Lasy. On również odpowiedzialny jest za miks EP-ki. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, obecnie związany z projektem Rebeka.

Lasy to projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „Bang!”. W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 ( Jacek Prościński ), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. Projekt Lasy to próba znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doświadczaniem natury. Nazwa Lasy nie jest przypadkowa, ujawnia ona autentyczną miłość artystów do lasów. Jak również okazja do stworzenia muzyki nowoczesnej a zarazem osobistej i emocjonalnej. 9 października ukazał się klip do utworu „Little Giant”, który zapowiada premierę albumu o tym samym tytule zaplanowaną na 8 listopada 2017 roku. Za obraz do pierwszego singla odpowiada Maciej Dydyński. Little Giant to eklektyczny album czerpiący inspiracje z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass. Płyta jest również bardzo emocjonalna i intymna. Album urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów: Lari Lu i MaJLo. Wydawnictwo będzie dostępne we wszystkich serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp artysty.

- To idealna okazja, by przyjechać do naszego miasta i urozmaicić zwiedzanie muzyką na żywo. Już wkrótce, zapraszamy na wiele więcej koncertów artystów polskiej sceny muzycznej, reprezentujących różne gatunki od elektroniki, przez rock aż po klimaty jazzowe i bardziej akustyczne – piszą organizatorzy.

Inicjatywa Usłysz Kazimierz Dolny pojawiła się wraz z organizowanym w listopadzie ubiegłego roku, koncertem zespołu Bass Astral x Igo. Pomysł powstał z myślą wsparcia całorocznej turystyki eventowej naszego miasta. Celem jest stworzenie miejsca, które muzyką na żywo uprzyjemni piątkowe wieczory zarówno turystom jak i mieszkańcom Kazimierza.

- Chcielibyśmy jednocześnie, organizując kameralne koncerty, prezentować ciekawych artystów polskiej sceny muzycznej, tworzących różne gatunki – piszą organizatorzy.

Wejście: 18.00
Start: 20.00

Bilety w cenie 40 zł, dostępne na stronie: www.goingapp.pl lub przez aplikację Going.

 

Źródło: Usłysz Kazimierz Dolny

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę