Budzenie grodu w Chodliku

Pod koniec maja w Chodliku po raz kolejny zagości Majówka Archeologiczna. Grodzisko znów zacznie tętnić życiem, a na jego terenie pojawią się wojowie.

Chodlik jest dziś niewielką miejscowością położoną w gminie Karczmiska na południe od Kazimierza Dolnego. Tu we wczesnym średniowieczu leżał gród otoczony potrójnym obwałowaniem ziemnym – największa tego typu konstrukcja w Polsce. Na terenie 9 ha zamieszkiwało go około 10 tys. ludzi.


W tym roku w dniach od 20 do 23 maja już po raz VIII na terenie wsi zagości Majówka Archeologiczna. Jest to impreza o charakterze edukacyjno – rozrywkowym adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz indywidualnych turystów. Pokazy prezentowane są przez grupę ok. 50 – 60 wykonawców z całego kraju.


Dla uczniów przygotowano dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy i zabawy z nagrodami. W tym roku oferta została poszerzona o szereg nowych pokazów, tak aby czas spędzony w chodelskim grodzie obfitował w zabawę i naukę.   


Festyn prezentować będzie między innymi: wojskowość czasów wczesnego średniowiecza, wystawę okolicznościową, gry i zabawy związane z historią i archeologią, przedstawienie artystyczne nawiązujące do dawnych wierzeń: pokaz w wykonaniu artystów, fakirów ogniowych, a także szczudlarzy, pokazy rzemiosł  średniowiecznych oraz pokazy obyczajów.
Wszelkie atrakcje dostępne będą dla zwiedzających w godzinach:
środa (20.05) – piątek (22.05): godz. 8.30 –16.30.
sobota (23.05): 12.00 – 22.00

Ceny biletów wstępu: bilet normalny – 8,00 zł; bilet ulgowy – 6,50 zł
Zapisy zorganizowanych grup szkolnych:
Maciej Mielecki 
Projekt Archeo-Scena
Telefon: 606 110 749  
Email: maciek.mielecki@proskene.pl

Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika. Grodzisko znajduje się na samym końcu wsi. Dla ułatwienia dojazdu w okolicy na czas jej trwania rozmieszczone będą specjalne drogowskazy.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę