Brzechwa nie tylko dla dzieci

Skomentuj (4)

zobacz więcej (12)

Jan Brzechwa stał się w Kuncewiczówce pretekstem do spotkania z literaturą i teatrem. Młodzież z Zespołu Szkół w Niemcach zaprezentowała efekty pracy podczas warsztatów recytatorskich pod kierunkiem aktorki teatralnej i filmowej Katarzyny Ptasińskiej.

To był bardzo klimatyczny wieczór. Przyćmione światło salonu Kuncewiczów. Kameralna publiczność. Młodzież. I wiersze Jana Brzechwy. Ale wcale nie te z półki literatury dziecięcej, które pamiętamy z dzieciństwa.

- Dla mnie Brzechwa dojrzały to wiersze tak niesamowicie rytmiczne, że ciężko jest wyjść z melodii. To są świetne teksty na piosenki, ale do mówienia są bardzo, bardzo trudne – mówiła o pracy z młodzieżą podczas warsztatów recytatorskich Katarzyna Ptasińska. – Praca nad przygotowaniem tych tekstów z młodzieżą była to praca głównie na wyobraźni, na skojarzeniach wzbogacona ich wrażliwością, ich spontanicznością.

Brzechwa w interpretacji młodzieży gimnazjalnej okazał się naprawdę interesującym doświadczeniem.

Spotkanie z poezją „Nie tylko Brzechwa” odbyło się w Roku Jana Brzechwy w ramach projektu "Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim" dofinansowanego przez MKiDN.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Znów Modrzejewska
  Oczywiście zielone buty ma Katarzyna Ptasińska, nie profesor Komasa! Natomiast człowiek w czarnym kapeluszu to - Jan Tuźnik.
 • Modrzejewska
  Gdzie to zdjęcie?! Jeszcze raz!
 • Modrzejewska
  Chyba zdjęcie nie przesłało się :(
 • Modrzejewska
  Katarzyna Ptasińska, obecnie ceniona aktorka, wzięła udział, jako uczennica, w pierwszych warsztatach teatralnych w Kuncewiczówce w r. 2006. Prowadził je prof. Wiesław Komasa z Akademii Teatralnej w Warszawie. Na zdjęciach - w zielonych butach. A na pierwszym planie - red. Anna Soria!

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę