Bowlingowe andrzejki

Skomentuj (7)

Folwark Walencja zaprasza na bowlingowe andrzejki w Kazimierzu Dolnym. W listopadowo – grudniowy weekend rozegrany zostanie I Kazimierski Turniej w Bowling Sportowy.

Tego jeszcze nie było: bowlingowe andrzejki! Zamiast lania wosku przez klucz i innych tradycyjnych wróżb andrzejkowych – trochę ruchu. Na listopadowo – grudniowy weekend 30 listopada - 1 grudnia  proponujemy udział w I Kazimierskim Turnieju w Bowling Sportowy.

- Zapraszamy nie tylko doświadczonych miłośników gry w kręgle, ale także tych, którzy chcą nauczyć się skutecznej gry w bowling sportowy. Turniej adresowany jest nie tylko do mieszkańców Kazimierza Dolnego. Zapraszamy uczniów, studentów i osoby dorosłe – mówi organizator Turnieju - Tomasz Pakuła.

Pierwsze rozgrywki już w sobotę 30 listopada o godzinie 14.00. Wtedy właśnie odbędzie się I Kazimierski Indywidualny Turniej w Bowling Sportowy poprzedzony bezpłatnym treningiem bowlingowym z instruktorem dla początkujących – od godz. 11.30.

Rozgrywki drużynowe I Kazimierskiego Drużynowego Turnieju w Bowling Sportowy, w którym zagrają drużyny 3 – osobowe,  zaplanowano na niedzielę 1 grudnia na godz. 11.00.

W ramach wpisowego za udział w zawodach (25 zł) zawodnik otrzymuje bezpłatny trening bowlingowy z instruktorem dla początkujących (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń) a także przekąski i napoje. Dla chętnych jest możliwość udziału w zabawie andrzejkowej (cena: 75 zł/osoba) z muzyką oraz wykwintnym menu a ponadto dostęp do Strefy Relaksu. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • pijany znad Grodarza
  @ Jorguś. Jednak hasło " Gender" w "wykonaniu" profesora Oko działa. Wszyscy o seksie. Nawet w Zabrzu o tym gadają. Gdybyś był starszy to byś o " dup.. Maryni" nie pisał, a wspominal trójmecz " Górnik" Zabrze - AS Roma. Ach ta młodzież."
  My byliśmy inni. Szok potwierdzi?.
 • Jorguś
  Ty tam, Pijany Znad Grodarza!!! Weź sobie pod "Rotacyjnym" zamiast Jot 24 albo "Małpiszona" mleczko albo kefirek kup.......
  Zamiast główkować o grze pt. Bowling, po polsku kręgle pograj sobie w bilarda..........
  kieszonkowego zresztą:D
 • Jorguś
  a taki jeden twierdził kiedyś że "mistrz", "mistrzostwo", pisze się przez SZCZ.....;)
 • szok
  Eeeee jednym słowem nie dla nas mistrzostwo.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok, a zwoje masz w prawo, czy w lewo. haha
  Ja również, ni chol... nie rozumiem.
 • szok
  No i okazałeś się tą ''cholerą'' Pijany, a daj spokój z tą matematyką .Liczby nigdy nie były moją mocną stroną .Tak namotałeś że nic z tego nie wiadomo.
 • pijany znad Grodarza
  Proponują grę, a chol... wie co to jest ten BOWLING?
  "Bowling (ang. ten-pin bowling), rodzaj gry w kręgle. Jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle.

  W odmianie tej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel) - w przypadku graczy praworęcznych. Między pierwszy a drugi pin dla osób leworęcznych.

  Gra składa się z dziesięciu rund (tzw. ramek, ang. frame) dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty. Za każdy strącony pin gracz dostaje 1 punkt. Wyjątki:

  "strike" - następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednym rzucie (pierwszym z rundy). Piny z następnych dwóch rzutów będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył strike, w drugiej rzucił 3 w pierwszym i 6 w drugim rzucie, ma zatem 10 + 2*(3 + 6) = 28 punktów (łącznie 19 strąconych pinów),
  "spare" - następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednej rundzie. Piny z następnego rzutu będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył spare (np. 6 + 4), w pierwszym rzucie drugiej rundy strącił 3 piny, w drugim 6; Zdobywa zatem (6 + 4) + (2 * 3 + 6) = 22 punkty (łącznie 19 strąconych kręgli).

  Uwaga:

Mapa

Zamek, pałac, dworek

Pensjonat Folwark Walencja


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę