Bowlingowe andrzejki

Skomentuj (7)

Folwark Walencja zaprasza na bowlingowe andrzejki w Kazimierzu Dolnym. W listopadowo – grudniowy weekend rozegrany zostanie I Kazimierski Turniej w Bowling Sportowy.

Tego jeszcze nie było: bowlingowe andrzejki! Zamiast lania wosku przez klucz i innych tradycyjnych wróżb andrzejkowych – trochę ruchu. Na listopadowo – grudniowy weekend 30 listopada - 1 grudnia  proponujemy udział w I Kazimierskim Turnieju w Bowling Sportowy.

- Zapraszamy nie tylko doświadczonych miłośników gry w kręgle, ale także tych, którzy chcą nauczyć się skutecznej gry w bowling sportowy. Turniej adresowany jest nie tylko do mieszkańców Kazimierza Dolnego. Zapraszamy uczniów, studentów i osoby dorosłe – mówi organizator Turnieju - Tomasz Pakuła.

Pierwsze rozgrywki już w sobotę 30 listopada o godzinie 14.00. Wtedy właśnie odbędzie się I Kazimierski Indywidualny Turniej w Bowling Sportowy poprzedzony bezpłatnym treningiem bowlingowym z instruktorem dla początkujących – od godz. 11.30.

Rozgrywki drużynowe I Kazimierskiego Drużynowego Turnieju w Bowling Sportowy, w którym zagrają drużyny 3 – osobowe,  zaplanowano na niedzielę 1 grudnia na godz. 11.00.

W ramach wpisowego za udział w zawodach (25 zł) zawodnik otrzymuje bezpłatny trening bowlingowy z instruktorem dla początkujących (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń) a także przekąski i napoje. Dla chętnych jest możliwość udziału w zabawie andrzejkowej (cena: 75 zł/osoba) z muzyką oraz wykwintnym menu a ponadto dostęp do Strefy Relaksu. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • pijany znad Grodarza
  @ Jorguś. Jednak hasło " Gender" w "wykonaniu" profesora Oko działa. Wszyscy o seksie. Nawet w Zabrzu o tym gadają. Gdybyś był starszy to byś o " dup.. Maryni" nie pisał, a wspominal trójmecz " Górnik" Zabrze - AS Roma. Ach ta młodzież."
  My byliśmy inni. Szok potwierdzi?.
 • Jorguś
  Ty tam, Pijany Znad Grodarza!!! Weź sobie pod "Rotacyjnym" zamiast Jot 24 albo "Małpiszona" mleczko albo kefirek kup.......
  Zamiast główkować o grze pt. Bowling, po polsku kręgle pograj sobie w bilarda..........
  kieszonkowego zresztą:D
 • Jorguś
  a taki jeden twierdził kiedyś że "mistrz", "mistrzostwo", pisze się przez SZCZ.....;)
 • szok
  Eeeee jednym słowem nie dla nas mistrzostwo.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok, a zwoje masz w prawo, czy w lewo. haha
  Ja również, ni chol... nie rozumiem.
 • szok
  No i okazałeś się tą ''cholerą'' Pijany, a daj spokój z tą matematyką .Liczby nigdy nie były moją mocną stroną .Tak namotałeś że nic z tego nie wiadomo.
 • pijany znad Grodarza
  Proponują grę, a chol... wie co to jest ten BOWLING?
  "Bowling (ang. ten-pin bowling), rodzaj gry w kręgle. Jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle.

  W odmianie tej występuje dziesięć pinów ustawionych w trójkąt. Gracz ma za zadanie strącić je w jak najmniejszej liczbie rzutów. Aby strącić je wszystkie w pierwszym rzucie należy uderzyć kulą między pierwszy a trzeci pin (kręgiel) - w przypadku graczy praworęcznych. Między pierwszy a drugi pin dla osób leworęcznych.

  Gra składa się z dziesięciu rund (tzw. ramek, ang. frame) dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty. Za każdy strącony pin gracz dostaje 1 punkt. Wyjątki:

  "strike" - następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednym rzucie (pierwszym z rundy). Piny z następnych dwóch rzutów będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył strike, w drugiej rzucił 3 w pierwszym i 6 w drugim rzucie, ma zatem 10 + 2*(3 + 6) = 28 punktów (łącznie 19 strąconych pinów),
  "spare" - następuje gdy zawodnik strąci wszystkie 10 pinów w jednej rundzie. Piny z następnego rzutu będą liczone podwójnie. Przykład: zawodnik w pierwszej rundzie zdobył spare (np. 6 + 4), w pierwszym rzucie drugiej rundy strącił 3 piny, w drugim 6; Zdobywa zatem (6 + 4) + (2 * 3 + 6) = 22 punkty (łącznie 19 strąconych kręgli).

  Uwaga:

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę