Bochotnica ekologią stoi

Skomentuj (2)
W ubiegłym tygodniu 5 lutego br. w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu działalności szkoły w roku 2007 z zakresu ekologii i działań pozalekcyjnych, które – jak się okazuje – są doskonałą promocją dla wsi Bochotnica.
Bochotnica to wieś położona na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Miejscowość usytuowana jest przy ujściu Bystrej do Wisły, na pograniczu Płaskowyżu Nałęczowskiego i Przełomowej Doliny Wisły.

Dogodne położenie w połączeniu walorami środowiska zdecydowały o niebywałej atrakcyjności Bochotnicy. Liczne wąwozy, skały wapienne i punkty widokowe oraz legendy, między innymi na temat malowniczych ruin zamku „Esterki” wciąż zaskakują i zachęcają do ich bliższego poznania. W poznaniu tym, od lat pomagają pracownicy Szkoły Podstawowej w Bochotnicy oraz jej uczniowie, którym nauczyciele od najmłodszych lat starają się przekazać zamiłowanie do zgłębiania wiedzy o miejscu swojego pochodzenia.

Raz do roku w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbywa się spotkanie podsumowujące całokształt działalności ekologicznej szkoły. W tym roku odbyło się ono 5 lutego. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Jerzy Arbuz, przedstawiciel Zarządu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Kazimierzu Dolnym Andrzej Pawłowski, radny powiatu puławskiego Marcin Pisula, Dr Jadwiga Michalczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Marianna Król Kuratorium Oświaty w Lublinie, prof. Stanisław Krasowicz - dyr IUNG w Puławach, Marzena Sypuła - dyr Szkoły Podstawowej w Dąbrówce oraz Lucjan Kurowski - właściciel gospodarstwa szkółkarskiego w Końskowoli.

Podczas spotkania omówiona została działalność ekologiczna szkoły. Nauczyciele opowiedzieli o swoich pasjach oraz o sposobach ich realizacji. Dyrektor szkoły, Andrzej Pisula wraz ze swoimi współpracownikami Laurencją Krasowicz, Anną Lewczuk i Elżbietą Bogusz zaprezentowali przybyłym gościom dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy szkoły w zakresie ekologii.

W Szkole Podstawowej w Bochotnicy od lat działa zespół folklorystyczny Ekolki, w skład którego wchodzą uczniowie z klas II – VI. Uświetnia on uroczystości szkolne, a także reprezentuje Bochotnicę i gminę Kazimierz w Polsce, a nawet poza jej granicami.

Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę ekologiczną w Szkolnym Klubie Ekologicznym, który współpracuje ściśle między innymi ze specjalistami z Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „Pro Natura” oraz Urzędem Miasta Kazimierz Dolny.

W 2004 roku Szkoła Podstawowa w Bochotnicy była laureatem konkursu „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie. W 2006 roku szkoła otrzymała puchar za całokształt działań.

Wtorkową uroczystość w Bochotnicy zakończył występ zespołu Ekolki.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę