Bochotnica ekologią stoi

Skomentuj (2)
W ubiegłym tygodniu 5 lutego br. w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu działalności szkoły w roku 2007 z zakresu ekologii i działań pozalekcyjnych, które – jak się okazuje – są doskonałą promocją dla wsi Bochotnica.
Bochotnica to wieś położona na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Miejscowość usytuowana jest przy ujściu Bystrej do Wisły, na pograniczu Płaskowyżu Nałęczowskiego i Przełomowej Doliny Wisły.

Dogodne położenie w połączeniu walorami środowiska zdecydowały o niebywałej atrakcyjności Bochotnicy. Liczne wąwozy, skały wapienne i punkty widokowe oraz legendy, między innymi na temat malowniczych ruin zamku „Esterki” wciąż zaskakują i zachęcają do ich bliższego poznania. W poznaniu tym, od lat pomagają pracownicy Szkoły Podstawowej w Bochotnicy oraz jej uczniowie, którym nauczyciele od najmłodszych lat starają się przekazać zamiłowanie do zgłębiania wiedzy o miejscu swojego pochodzenia.

Raz do roku w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbywa się spotkanie podsumowujące całokształt działalności ekologicznej szkoły. W tym roku odbyło się ono 5 lutego. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Jerzy Arbuz, przedstawiciel Zarządu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Kazimierzu Dolnym Andrzej Pawłowski, radny powiatu puławskiego Marcin Pisula, Dr Jadwiga Michalczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Marianna Król Kuratorium Oświaty w Lublinie, prof. Stanisław Krasowicz - dyr IUNG w Puławach, Marzena Sypuła - dyr Szkoły Podstawowej w Dąbrówce oraz Lucjan Kurowski - właściciel gospodarstwa szkółkarskiego w Końskowoli.

Podczas spotkania omówiona została działalność ekologiczna szkoły. Nauczyciele opowiedzieli o swoich pasjach oraz o sposobach ich realizacji. Dyrektor szkoły, Andrzej Pisula wraz ze swoimi współpracownikami Laurencją Krasowicz, Anną Lewczuk i Elżbietą Bogusz zaprezentowali przybyłym gościom dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy szkoły w zakresie ekologii.

W Szkole Podstawowej w Bochotnicy od lat działa zespół folklorystyczny Ekolki, w skład którego wchodzą uczniowie z klas II – VI. Uświetnia on uroczystości szkolne, a także reprezentuje Bochotnicę i gminę Kazimierz w Polsce, a nawet poza jej granicami.

Uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę ekologiczną w Szkolnym Klubie Ekologicznym, który współpracuje ściśle między innymi ze specjalistami z Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „Pro Natura” oraz Urzędem Miasta Kazimierz Dolny.

W 2004 roku Szkoła Podstawowa w Bochotnicy była laureatem konkursu „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie. W 2006 roku szkoła otrzymała puchar za całokształt działań.

Wtorkową uroczystość w Bochotnicy zakończył występ zespołu Ekolki.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę