Biegnąc przez Kazimierz

zobacz więcej (79)

IV Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym za nami. W sumie kilkuset biegaczy z całej Polski rywalizowało na dystansie 5 i 10 km. Pośród uczestników biegu byli także miejscowi.

W sumie kilkuset zawodników wzięło udział w IV Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II, który odbył się w miniony weekend w Kazimierzu Dolnym. Był pot, śmiech i łzy, ale jak podkreślają uczestnicy biegu – było warto!

- To bardzo wymagająca trasa – mówi jeden z uczestników biegu na 10 km. - Momentami naprawdę było ciężko. Ale udało się wytrwać do końca. I to jest najważniejsze.

Najszybszy na dystansie 10 km był Paweł Wysocki (00:36:35). Tuż za nim na mecie pojawili się: Kamil Walczyk (00:36:47) i Mlącki Alan (00:37:19). Pierwszą kobietą, która dotarła ma metę była Joanna Szmit (00:41:59). Miejsce drugie zajęła Magdalena Gąbka (00:43:16), zaś trzecie – Małgorzata Grzenia (00:45:23).

W biegu na 5 km zwyciężył Piotr Tokarski (00:17:11). Jako drugi na mecie pojawił się Paweł Grochmal (00:17:16), trzeci – Mateusz Śliwiński (00:17:21). W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Joanna Andrzejewska (00:20:42), drugie – Izabela Nalewajko (00:21:30), trzecie – Anna Górecka z Kazimierza Dolnego (00:21:59).

W biegach uczestniczyli także mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny. Specjalnie dla naszych biegaczy, w sumie kilkunastu osób, utworzona została dodatkowa klasyfikacja. Według niej, w biegu na 10 km w kategorii mężczyzn zwyciężył Kamil Seroka. Oprócz niego w biegu wzięli udział także: Tomasz Saran, Jerzy Dobrzyński i Dawid Dobrzyński. W kategorii kobiet zaś pierwsze miejsce zajęła Jagoda Ponikowska, drugie – Weronika Majewska.

W biegu na 5 km wzięło udział siedmioro kazimierzaków. W kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Szczepaniak, na miejscu drugim uplasował się Paweł Górecki, trzecim – Krystian Molsa. Czwartym – Andrzej Górecki, piątym – Maciej Włodarczyk. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Górecka, zaś drugie – Liliana Lewandowska.

W tym roku start i meta obu biegów umiejscowione zostały przy porcie jachtowym. Zawody poprzedziła m.in. msza polowa (fragment można zobaczyć na Facebooku) oraz występy muzyczne. Pojawiło się także wielu zaproszonych gości, wśród których był m.in. były marszałek Sejmu - Ludwik Dorn. Polityk został odznaczony medalem stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II.

Fragmenty imprezy zobaczyć można na Facebooku:

Skomentuj

Mapa

Agroturystyka

Port Jachtowy I Kemping

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.