Basra Kwartet w Synagodze

Skomentuj (1)

W najbliższy piątek w Synagodze odbędzie się koncert grupy Basra Kwartet, która swoją muzyką przeniesie słuchaczy w klimaty śródziemnomorskie. Usłyszymy więc brzmienia cygańskie, flamenco, ale także bardziej orientalne – ze wschodnich i południowo-wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego.

Wywodzący się z Puław i Lublina zespół Basra Kwartet nie jest li tylko wykonawcą muzyki etnicznej. Podąża swoją własną drogą, poszukując nowych muzycznych doznań.

- A więc muzyka świata? A więc miłość, a więc jazz, a więc czasem realizm magiczny, a czasem fantastyczny. A więc poezja, a więc przekraczanie granic. A więc wszystko, co w duszy gra – mówią o sobie muzycy z Basra Kwartet. – W rezultacie stają przed wami ludzie, którzy chcą się dzielić płynącą prosto z serca muzyką, z jednej strony porywającą do tańca, a z drugiej, jak sami mówią, skłaniającą do refleksji.

Koncert w Synagodze przy ul. Lubelska 4 odbędzie się w najbliższy piątek 4 sierpnia o godzinie 18.00. Bilety w cenie 30 zł. Możliwość wcześniejszej rezerwacji pod nr tel. 81 881 08 94 lub 692 578 677.

 

Basra Kwartet wystąpi w składzie:
Krzysztof Gryko - greckie bouzouki/gitara flamenco
Bartłomiej Stańczyk - akordeon
Urszula Czerniak - kontrabas
Zbigniew Chomicz - instrumenty perkusyjne
Gościnnie zaśpiewa Sylwia Lasok (piosenki w języku polskim i arabskim)

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę