Bądź bezpieczny na szlaku

zobacz więcej (7)

"Bądź bezpieczny na szlaku" to hasło tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod hasłem "Turystyka łączy pokolenia". W tym roku w rajdzie zorganizowanym w sobotę 23 września przez Oddział PTTK im. K. Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Zarząd Główny PTTK uczestniczyło ponad 50 osób.

Trasa tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej prowadziła z Rynku przez ul. Lubelską, ul. Szkolną, wąwóz na Wolnego, Góry, ul. Zbożową, Kamienny Dół, by skończyć się ogniskiem na ul. Puławskiej. Nie była bardzo wymagająca, skoro z marszem poradziła sobie nawet jej 3 letnia – najmłodsza uczestniczka. Po drodze nie zabrakło historii i opowieści o starych kazimierskich domach i ich dawnych mieszkańcach. Turyści byli także w miejscu, gdzie znajdował się niegdyś folwark Walencja należący do powstańca styczniowego Józefa Broniewicza. Przewodnikiem na szlaku był Marcin Pisula przewodnik i prezes kazimierskiego PTTK.

Impreza zakończyła się przy Spichlerzu Pielaka kiełbaską z ogniska. Każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat za udział w rajdzie, a ci, którzy wykazali się wiedzą w konkursie krajoznawczym – nagrody.

Kolejna sztafeta za rok.

 

Fot. Z archiwum Marcina Pisuli

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

PTTK Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę