Bądź bezpieczny na szlaku

zobacz więcej (7)

"Bądź bezpieczny na szlaku" to hasło tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod hasłem "Turystyka łączy pokolenia". W tym roku w rajdzie zorganizowanym w sobotę 23 września przez Oddział PTTK im. K. Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Zarząd Główny PTTK uczestniczyło ponad 50 osób.

Trasa tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej prowadziła z Rynku przez ul. Lubelską, ul. Szkolną, wąwóz na Wolnego, Góry, ul. Zbożową, Kamienny Dół, by skończyć się ogniskiem na ul. Puławskiej. Nie była bardzo wymagająca, skoro z marszem poradziła sobie nawet jej 3 letnia – najmłodsza uczestniczka. Po drodze nie zabrakło historii i opowieści o starych kazimierskich domach i ich dawnych mieszkańcach. Turyści byli także w miejscu, gdzie znajdował się niegdyś folwark Walencja należący do powstańca styczniowego Józefa Broniewicza. Przewodnikiem na szlaku był Marcin Pisula przewodnik i prezes kazimierskiego PTTK.

Impreza zakończyła się przy Spichlerzu Pielaka kiełbaską z ogniska. Każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat za udział w rajdzie, a ci, którzy wykazali się wiedzą w konkursie krajoznawczym – nagrody.

Kolejna sztafeta za rok.

 

Fot. Z archiwum Marcina Pisuli

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę