Babcia w Afryce

Skomentuj (5)

Podróżniczka, fotografka, autorka książek. Barbara Meder z Australii będzie gościem Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kazimierzu 16 listopada o godz. 15.00.

Barbara Meder z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem i informatykiem. Z zamiłowania – podróżnikiem. Wrażenia z podróży – w tym z tej dookoła świata i tej z południa na północ kontynentu afrykańskiego – utrwala za pomocą aparatu i pióra. Jej książka „Babcia w Afryce” stała się bestsellerem i zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce Traveler 2010.

- W marcu 2002 babcia Basia, objuczona ogromnym plecakiem i aparatami fotograficznymi, rozpoczęła samotną wędrówkę z południa na północ kontynentu afrykańskiego. W ciągu trzynastu miesięcy odwiedziła dwadzieścia krajów: w Mozambiku trafiła na rewoltę, w Malawi przeżyła malarię, Lesoto zadziwiło ją śniegiem. Ta podróż to pomysł na emeryturę. Po drodze babcia pisała książkę. Przeczytałem ją z zainteresowaniem i postanowiłem wydać, ale … książka, choć ciekawa, była zbyt gruba – 650 stron w jednym kawałku, czyli dwa kilo papieru. Kto będzie chciał to nosić? Kto zdecyduje się zabrać do pociągu? Dlatego podzieliłem tę książkę na dwie: ,,Babcia w Afryce” poprowadzi czytelnika z RPA do Malawi, natomiast ,, Babcia w pustyni i w puszczy” poprowadzi … dalej pisał o powieściach Barbary Meder Wojciech Cejrowski.

Spotkanie z Barbarą Meder w środę 16 listopada o godzinie 15 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej ul. Lubelska 32 / 34.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę