Autorskie Wieczory Filmowe

Skomentuj (1)

Kazimierski Ośrodek Kultury zaprasza na AUTORSKIE WIECZORY FILMOWE. Tym razem gościem Tadeusza Pałki będzie Paweł Woldan. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 marca, o godz. 17.00.

PROJEKCJE FILMÓW:

  1. „PAN SZPERLIK” - film dokumentalny o robotniku, tokarzu, który został zwolniony z zakładu pracy w 1987 roku za to, że za dużo pracował i za dużo zarabiał. Przewodniczący Związków Zawodowych, Dyrektor i Sekretarz PZPR tłumaczą mu, że powinien być taki jak inni i pracować jak pozostali. 16 min, 1987 r.
  2. „EDUKACJA” – film dokumentalny o uczniach szkoły podstawowej, którzy oceniają kolegę za to, że nie przyszedł na prace społeczne. Kary wymyślane dla chłopca świadczą o kompletnym pomieszaniu wartości i norm moralnych u dzieci wychowywanych w systemie totalnego kłamstwa i obłudy odsłaniające świat dorosłych i mechanizmy panujące w państwie totalitarnym. 16 min. 1985 r.
  3. „ZAPROSZENIE” – film dokumentalny zrealizowany w czasie tzw. Otwartego Dnia w Telewizji Polskiej z okazji 50-lecia. Tysiące ludzie już w nocy ustawia się kolejce przed budynkami telewizji, by móc zwiedzić jej wnętrza. Film pokazuje jedną z pierwszych grup telewidzów, którzy zostali wpuszczeni do środka i byli oprowadzani przez pracowników TVP. 20 min., 1992 r.
  4. „WYCIECZKA” – film dokumentalny o Polakach, którzy wyjeżdżają na wycieczkę autokarową do Paryża. Ich przeżycia, obserwacje, emocje i doznania w stolicy Francji. Obraz społeczeństwa polskiego w 1997 roku pokazany na grupie osób reprezentujących różne środowiska. 50 min., 1997 r.
  5. „JESTEM GOTOWY NA WSZYSTKO” - film dokumentalny poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszko. 42 min. 2002 r.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę