Autem na Wszystkich Świętych

Skomentuj (15)

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas wzmożonych podróży. W całej Polsce trwa akcja Znicz 2014. W Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie już, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas wzmożonych podróży. W całej Polsce trwa akcja Znicz 2014. W Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie już, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Tym razem dzień Wszystkich Świętych wypada w weekend. A więc czasu na odwiedzenie wszystkich bliskich spoczywających na cmentarzach jest niewiele. Nie jedźmy jednak zbyt szybko, ruch na pewno będzie wzmożony, a warunki atmosferyczne mogą być trudne. W całej Polsce od 31 października do 3 listopada trwa akcja „Znicz”, podczas której policjanci będę dbać o bezpieczeństwo na drogach.

Dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższy weekend odwiedzić nadwiślańskie Miasteczko, mamy bardzo ważną informację. Jak co roku w Kazimierzu Dolnym w dniach 1 i 2 listopada będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie Dużego Rynku i ul. Cmentarnej. Związane jest to z wzmożonym ruchem w okolicach dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zmarłych.

Jak informuje Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, w tych dniach przy wjeździe na ul. Cmentarną zostanie ustawiony znak "zakaz wjazdu", natomiast w obrębie Dużego Rynku będzie możliwość poruszania się pojazdów i parkowania.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Redakcja
  Niektóre wpisy zostały usunięte. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • polonistka zdezorientowana
  No a teraz pytam, dlaczego nie ma w ostatnio komentowanych informacji o moim wpisie?
  Tak tylko pytam....
 • Miś Yogin
  Tfu, tfu! Na psa urok (a jak nie urok, to...)
 • pijany znad Grodarza
  @ Oko. NIe wiem czy wiesz, ale na Jasnej Górze odbył sie ogólnoswiatowy zlot egzorcystów i stwierdzono na nim, że joga to wymysł szatana. Trenujesz jogę ?.
 • Oko
  @Pijany-w najbliższych dniach w klasztorze będzie egzorcysta,polecam.
 • pijany znad Grodarza
  Nie zauważyłeś mojego " haha"
  Musze przyznać, że piszesz na MIARĘ piszących w latach 50 tych XX wieku. Byłeś w Kozłówce?> Jest tam Muzeum SOCREALIZMU.
 • szeryf
  @Pijany,wprowadzenie terminu "dzień Zmarłych" nie ma nic wspólnego z odbudową Polski ze zniszczeń wojennych.
  Było natomiast kontynuacją takowych zniszczeń, tym razem nie w sferze materialnej ale duchowej.Komunistyczna władza wykorzeniała z polskiej tradycji katolickie święta (np. Święto Trzech Króli)a inne nazwała po swojemu. Nawet świeckie Święto Żołnierza w dn.15 sierpnia zastąpiono Dniem Wojska Polskiego (tego od Berlinga i Wasilewskiej) 12 października.
  Urodziłem się w dobrym roku, pożyłem trochę w tamtym systemie.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szeryf.
  Słuszna u waga co do " dnia Zmarłych". Faktycznie termin ten zostal wprowadzony w okresie odbudowy Polski ze zniszczeń wojennych. haha.
  Odnosnie rodowodu PRL rowskiego. Nie sadzę, że urodziłeś się przed 1939 rokiem.
  ps. Jak nazywasz urodzonych przed 1918 rokiem ?
 • szeryf
  Czuję powiew z Gór Kazimierskich.
  Powiew prawa relatywnego.
  Dla NICH surowe, dla NAS łagodne.
  @Pijany, nie masz Ci w Polsce takiego święta, jak "dzień Zmarłych"
  Może w Meksyku jest Dia de los Muertos. U na mamy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
  Czyżby PRLowski rodowód nie dawał spokoju?
 • krystyna
  Od karania "kiedy chcę"jest a właściwie to nie ma granicy do karania "kogo chcę".
  Zatrzymywania się przy Batorym nauczyli nas obcy, którzy parkują bezkarnie gdzie chcą i nic nie jest dla nich przeszkodą.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szeryf.
  Wiedz, że NIEPRZESTRZEGANIE przepisow to li tylko ZASŁUGA naszych policjantów. "Wrowadzili" Oni PRAWO ZWYCZAJOWE tj. . kiedy chcę to ukarzę, a nie karzę wtedy, kiedy to wynika z prawnego obowiazku. Toć parkowanie na: końskim taxi, ul. Rynek, przy Batorym stało sie PRAWEM ZWYCZAJOWYM. Parkujemy tam każdego dnia.
  Muszę dodać, że UPOMNIENIE jest też karą i sensownym było właśnie wymierzenie tej kary w dniu Zmarłych, a nie nałożenie mandatu.
 • szeryf

  Jeżeli wiele razy uchodzi to bezkarnie to nie znaczy,że prawo nie działa.Najwyżej nie zawsze jest egzekwowane.
  Aż się zdarzyło.
  Brawo policja.
 • Mierszkan
  Jaki gospodarz taka policja...
 • pijany znad Grodarza
  @ Mieszkaniec.
  Dziwię sie Twojemu zdziwieniu. Toć to STANDARD naszej kazimierskiej policji.Działania te, nie obejmują pozostałych dni, bo i po co.
 • Mieszkańcy
  Wlepianie ludziom mandatów za to, że nie było miejsca na Rynku i zostawili samochody w uliczce z boku apteki w TAKI DZIEŃ TO PRAWDZIWA ŻENADA... Naprawdę, ze względu na dzisiejsze święto powstrzymam się od dalszych komentarzy...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę