Autem na Wszystkich Świętych

Skomentuj (15)

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas wzmożonych podróży. W całej Polsce trwa akcja Znicz 2014. W Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie już, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Czas wzmożonych podróży. W całej Polsce trwa akcja Znicz 2014. W Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie już, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Tym razem dzień Wszystkich Świętych wypada w weekend. A więc czasu na odwiedzenie wszystkich bliskich spoczywających na cmentarzach jest niewiele. Nie jedźmy jednak zbyt szybko, ruch na pewno będzie wzmożony, a warunki atmosferyczne mogą być trudne. W całej Polsce od 31 października do 3 listopada trwa akcja „Znicz”, podczas której policjanci będę dbać o bezpieczeństwo na drogach.

Dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższy weekend odwiedzić nadwiślańskie Miasteczko, mamy bardzo ważną informację. Jak co roku w Kazimierzu Dolnym w dniach 1 i 2 listopada będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie Dużego Rynku i ul. Cmentarnej. Związane jest to z wzmożonym ruchem w okolicach dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zmarłych.

Jak informuje Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, w tych dniach przy wjeździe na ul. Cmentarną zostanie ustawiony znak "zakaz wjazdu", natomiast w obrębie Dużego Rynku będzie możliwość poruszania się pojazdów i parkowania.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Redakcja
  Niektóre wpisy zostały usunięte. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • polonistka zdezorientowana
  No a teraz pytam, dlaczego nie ma w ostatnio komentowanych informacji o moim wpisie?
  Tak tylko pytam....
 • Miś Yogin
  Tfu, tfu! Na psa urok (a jak nie urok, to...)
 • pijany znad Grodarza
  @ Oko. NIe wiem czy wiesz, ale na Jasnej Górze odbył sie ogólnoswiatowy zlot egzorcystów i stwierdzono na nim, że joga to wymysł szatana. Trenujesz jogę ?.
 • Oko
  @Pijany-w najbliższych dniach w klasztorze będzie egzorcysta,polecam.
 • pijany znad Grodarza
  Nie zauważyłeś mojego " haha"
  Musze przyznać, że piszesz na MIARĘ piszących w latach 50 tych XX wieku. Byłeś w Kozłówce?> Jest tam Muzeum SOCREALIZMU.
 • szeryf
  @Pijany,wprowadzenie terminu "dzień Zmarłych" nie ma nic wspólnego z odbudową Polski ze zniszczeń wojennych.
  Było natomiast kontynuacją takowych zniszczeń, tym razem nie w sferze materialnej ale duchowej.Komunistyczna władza wykorzeniała z polskiej tradycji katolickie święta (np. Święto Trzech Króli)a inne nazwała po swojemu. Nawet świeckie Święto Żołnierza w dn.15 sierpnia zastąpiono Dniem Wojska Polskiego (tego od Berlinga i Wasilewskiej) 12 października.
  Urodziłem się w dobrym roku, pożyłem trochę w tamtym systemie.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szeryf.
  Słuszna u waga co do " dnia Zmarłych". Faktycznie termin ten zostal wprowadzony w okresie odbudowy Polski ze zniszczeń wojennych. haha.
  Odnosnie rodowodu PRL rowskiego. Nie sadzę, że urodziłeś się przed 1939 rokiem.
  ps. Jak nazywasz urodzonych przed 1918 rokiem ?
 • szeryf
  Czuję powiew z Gór Kazimierskich.
  Powiew prawa relatywnego.
  Dla NICH surowe, dla NAS łagodne.
  @Pijany, nie masz Ci w Polsce takiego święta, jak "dzień Zmarłych"
  Może w Meksyku jest Dia de los Muertos. U na mamy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
  Czyżby PRLowski rodowód nie dawał spokoju?
 • krystyna
  Od karania "kiedy chcę"jest a właściwie to nie ma granicy do karania "kogo chcę".
  Zatrzymywania się przy Batorym nauczyli nas obcy, którzy parkują bezkarnie gdzie chcą i nic nie jest dla nich przeszkodą.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szeryf.
  Wiedz, że NIEPRZESTRZEGANIE przepisow to li tylko ZASŁUGA naszych policjantów. "Wrowadzili" Oni PRAWO ZWYCZAJOWE tj. . kiedy chcę to ukarzę, a nie karzę wtedy, kiedy to wynika z prawnego obowiazku. Toć parkowanie na: końskim taxi, ul. Rynek, przy Batorym stało sie PRAWEM ZWYCZAJOWYM. Parkujemy tam każdego dnia.
  Muszę dodać, że UPOMNIENIE jest też karą i sensownym było właśnie wymierzenie tej kary w dniu Zmarłych, a nie nałożenie mandatu.
 • szeryf

  Jeżeli wiele razy uchodzi to bezkarnie to nie znaczy,że prawo nie działa.Najwyżej nie zawsze jest egzekwowane.
  Aż się zdarzyło.
  Brawo policja.
 • Mierszkan
  Jaki gospodarz taka policja...
 • pijany znad Grodarza
  @ Mieszkaniec.
  Dziwię sie Twojemu zdziwieniu. Toć to STANDARD naszej kazimierskiej policji.Działania te, nie obejmują pozostałych dni, bo i po co.
 • Mieszkańcy
  Wlepianie ludziom mandatów za to, że nie było miejsca na Rynku i zostawili samochody w uliczce z boku apteki w TAKI DZIEŃ TO PRAWDZIWA ŻENADA... Naprawdę, ze względu na dzisiejsze święto powstrzymam się od dalszych komentarzy...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę