Australijski koncert w Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na koncert znakomitego australijskiego wokalisty — Phillipa Brackena i jego zespołu. Jego muzyka jest jak meandrujący duch — zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku, walory kierowane rytmicznym i hipnotycznym stylem gitarowego grania. Wszystko to wzbogacone sugestywnym głosem unoszącym słuchaczy w eter po to, by po chwili, jeszcze w tej samej linijce piosenki, szybko sprowadzić ich powrotem na ziemię. Już w sobotę.

Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu.

Od pierwszego lądowania w Europie w 2012 roku australijski wokalista i autor tekstów Phillip Bracken szybko stał się znany dzięki swemu sugestywnemu głosowi, hipnotycznym gitarowym rytmom i ciepłemu zachowaniu na scenie. Po przeprowadzce do Polski w 2013 roku to właśnie połączenie tych cech z jego interpretacją muzyki ambientowej, folkowej i indie roots / alternative spowodowało, że poznał polską ikonę etno-jazzu Jacka Mielcarka i jego muzycznych przyjaciół. To z kolei doprowadziło do dwóch nagrań na żywo, The Opole Session, Live in Radio Opole oraz kolejnych tournée. Z tych muzyków Bracken utworzył nowy zespół - trio z Warszawy.

Mateusz Szemraj (gitary, cymbały, banjo) Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Music Port), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, Open'er Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych (m. in. w Krynicy, Koszalinie, Bath).

Denis Dubiella (bass) to pochodzący z Koszalina muzyk i wszechstronny reżyser dźwięku. Pełni funkcję basisty w zespole Hanimal, choć od czasu do czasu się angażuje się też w inne muzyczne przedsięwzięcia zaprzyjaźnionych warszawskich muzyków. Denis zajmuje się też produkcją różnorakiej muzyki elektronicznej publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.

Wojciech Lubertowicz (perkusja) - reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, (daf, bendir, darabuka, tombak) oraz dętych (duduk, ney). Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i etnicznej (m.in. Mosaik, Adam Strug, Maria Pomianowska, Sabionetta, Naneli Lale), a także szeroko pojętej sceny alternatywnej i jazzowej (Hanimal, Nisza).
Czwórka artystów ostatnio spędziła czas w studiu pracując nad pierwszym długogrającym albumem Brackena zatytułowanym Wolf Ahead, Tiger Behind, który ma ukazać się pod koniec 2019 roku.

25 maja 2019
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
(zabytkowe jatki koszerne)
start: 20:00
dla artystów: 20 pln
rezerwacje: sms 502 722 432, lokalnie na miejscu Trzeci Księżyc
liczba miejsc ograniczona


Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę