Aukcja na 15 - lecie Konfraterni

Skomentuj (5)

zobacz więcej (49)

Od 15 lat w Miasteczku działa Kazimierska Konfraternia Sztuki. Z okazji obchodzonego jubileuszu artyści organizują aukcję swoich obrazów.

Kazimierska Konfraternia Sztuki działa w Miasteczku już 15 lat. Zanim powstała, środowisko artystyczne w Kazimierzu funkcjonowało w pewnym rozproszeniu. Mimo tego, że jest to niewielkie miasto, nie wszyscy artyści w nim tworzący się znali. I choć każdy na swój sposób dopisywał się do dorobku kulturowego Kazimierza, każdy to robił niejako z osobna. Od 15 lat kazimierscy artyści działają wspólnie. I przynosi to wymierne efekty.

- Konfraternia połączyła niemal wszystkich tworzących w Kazimierzu i tych, dla których związki z Miasteczkiem były ważne – mówi dr Waldemar Odorowski, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Spoiwem Konfraterni stała się idea Kazimierza jako kolonii artystycznej, o której wcześniej nie tyle nie wiedziano, co nie uświadamiano sobie jej znaczenia. Kazimierz natychmiast zyskał swoją odrębność a jednocześnie znalazł się we wspólnocie bardzo wielu kolonii artystycznych w Europie, a w 2000 roku został członkiem Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych EURO ART jako pierwsze miasto z Polski.

Tradycja Kazimierza jako kolonii artystycznej o ponad stuletnim rodowodzie stała się punktem odniesienia dla działań Konfraterni. Co ważne, nie tylko jako spadkobierczyni tej tradycji, ale też jej kontynuatorki.

Kazimierska Konfraternia Sztuki z okazji jubileuszu organizuje aukcję prac członków stowarzyszenia.

- Weźmie w niej udział ponad 50 artystów, tym samym będzie to bardzo szeroka reprezentacja twórczości rodzącej się w dzisiejszym Kazimierzu – mówi dr Waldemar Odorowski. – Aukcję poprowadzi gość specjalny, bliski nam Jan Wołek, którego wszechstronna twórczość budzi wielkie uznanie.

Aukcja odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca – 4 czerwca – o godzinie 16.00 w Ogrodach Domu Michalaków przy ulicy Nadrzecznej 24 w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę