Aukcja na 15 - lecie Konfraterni

Skomentuj (5)

zobacz więcej (49)

Od 15 lat w Miasteczku działa Kazimierska Konfraternia Sztuki. Z okazji obchodzonego jubileuszu artyści organizują aukcję swoich obrazów.

Kazimierska Konfraternia Sztuki działa w Miasteczku już 15 lat. Zanim powstała, środowisko artystyczne w Kazimierzu funkcjonowało w pewnym rozproszeniu. Mimo tego, że jest to niewielkie miasto, nie wszyscy artyści w nim tworzący się znali. I choć każdy na swój sposób dopisywał się do dorobku kulturowego Kazimierza, każdy to robił niejako z osobna. Od 15 lat kazimierscy artyści działają wspólnie. I przynosi to wymierne efekty.

- Konfraternia połączyła niemal wszystkich tworzących w Kazimierzu i tych, dla których związki z Miasteczkiem były ważne – mówi dr Waldemar Odorowski, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Spoiwem Konfraterni stała się idea Kazimierza jako kolonii artystycznej, o której wcześniej nie tyle nie wiedziano, co nie uświadamiano sobie jej znaczenia. Kazimierz natychmiast zyskał swoją odrębność a jednocześnie znalazł się we wspólnocie bardzo wielu kolonii artystycznych w Europie, a w 2000 roku został członkiem Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych EURO ART jako pierwsze miasto z Polski.

Tradycja Kazimierza jako kolonii artystycznej o ponad stuletnim rodowodzie stała się punktem odniesienia dla działań Konfraterni. Co ważne, nie tylko jako spadkobierczyni tej tradycji, ale też jej kontynuatorki.

Kazimierska Konfraternia Sztuki z okazji jubileuszu organizuje aukcję prac członków stowarzyszenia.

- Weźmie w niej udział ponad 50 artystów, tym samym będzie to bardzo szeroka reprezentacja twórczości rodzącej się w dzisiejszym Kazimierzu – mówi dr Waldemar Odorowski. – Aukcję poprowadzi gość specjalny, bliski nam Jan Wołek, którego wszechstronna twórczość budzi wielkie uznanie.

Aukcja odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca – 4 czerwca – o godzinie 16.00 w Ogrodach Domu Michalaków przy ulicy Nadrzecznej 24 w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę