Artysta ucieka! Gonić artystę!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (18)

Spokojny sobotni wieczór. Wtem z okna na Rynku rozlegaję się upiorne wrzaski. Ludzie przystają zaciekawieni. Jeszcze nikt nie dzwoni po policję. Z okna ulatują papiery. Potem spada lina. Zsuwa się po niej man in red i jak gdyby nigdy nic przystępuje do malowania rozpoczętego wcześniej napisu na płycie Rynku. Kończy i ucieka. Dokąd? Gonić artystę!

Tak w Kazimierzu rozpoczęła się Nadwiślańska Noc Muzeów 2017. Performance na Rynku był także zaproszeniem do Kamienicy Celejowskiej na wernisaż wystawy Sławomira Marca „Sławomir Marzec. Obrazy użytkowe… i to nie wszystko”.

 

Więcej informacji wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Jaxa
  Kicz to wyziera z każdej galerii w Kazimierzu. Powiedzmy sobie szczerze - mamy miasteczko czwartorzędnych artystów!
  • czepialski
   Jako długoletni krytyk kazimierskiej plastyki się nie zgadzam. Kazimierz słynie z produkcji ozdób na ścianę w formie obrazów w większości o dobrym warsztacie i poziomie, kicz jest marginalny jak i marginalna jest tam sztuka jakiego s (S) by nie użyć. Największy talent jaki się w Kaziku objawił niestety się nie rozwinął, a raczej uwstecznił, dostosował oczywiście do stada malując ckliwe pejzaże masowo, gubiąc własną niezwykłą technikę nad czem boleje osobiście. Sa tacy którzy "malować się nie boja" i to jest ich główne osiągnięcie. Wielu tych, którzy mieli szanse robić wielka sztukę niestety przepiło swoje możliwości, szkoda.
  • E ty
   Czwartorzędni nabywcy to i czwartorzędne dzieła.Nasz klient nasz pan.
 • Romek
  Oby więcej takich akcji! Bedą odtrutką na ten przerażający kicz panujący na rynku w Kazimierzu,
  • kazimierzak
   To był właśnie kicz... Trochę inny, ale jednak kicz
 • Lolo
  No w miarę prosto wyszło.
 • Ech...
  król jest nagi !
 • Gosia
  Kazimierz znowu nabiera artystycznych rumieńców!

Mapa

Muzea

Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę