Artysta ucieka! Gonić artystę!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (18)

Spokojny sobotni wieczór. Wtem z okna na Rynku rozlegaję się upiorne wrzaski. Ludzie przystają zaciekawieni. Jeszcze nikt nie dzwoni po policję. Z okna ulatują papiery. Potem spada lina. Zsuwa się po niej man in red i jak gdyby nigdy nic przystępuje do malowania rozpoczętego wcześniej napisu na płycie Rynku. Kończy i ucieka. Dokąd? Gonić artystę!

Tak w Kazimierzu rozpoczęła się Nadwiślańska Noc Muzeów 2017. Performance na Rynku był także zaproszeniem do Kamienicy Celejowskiej na wernisaż wystawy Sławomira Marca „Sławomir Marzec. Obrazy użytkowe… i to nie wszystko”.

 

Więcej informacji wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Jaxa
  Kicz to wyziera z każdej galerii w Kazimierzu. Powiedzmy sobie szczerze - mamy miasteczko czwartorzędnych artystów!
  • czepialski
   Jako długoletni krytyk kazimierskiej plastyki się nie zgadzam. Kazimierz słynie z produkcji ozdób na ścianę w formie obrazów w większości o dobrym warsztacie i poziomie, kicz jest marginalny jak i marginalna jest tam sztuka jakiego s (S) by nie użyć. Największy talent jaki się w Kaziku objawił niestety się nie rozwinął, a raczej uwstecznił, dostosował oczywiście do stada malując ckliwe pejzaże masowo, gubiąc własną niezwykłą technikę nad czem boleje osobiście. Sa tacy którzy "malować się nie boja" i to jest ich główne osiągnięcie. Wielu tych, którzy mieli szanse robić wielka sztukę niestety przepiło swoje możliwości, szkoda.
  • E ty
   Czwartorzędni nabywcy to i czwartorzędne dzieła.Nasz klient nasz pan.
 • Romek
  Oby więcej takich akcji! Bedą odtrutką na ten przerażający kicz panujący na rynku w Kazimierzu,
  • kazimierzak
   To był właśnie kicz... Trochę inny, ale jednak kicz
 • Lolo
  No w miarę prosto wyszło.
 • Ech...
  król jest nagi !
 • Gosia
  Kazimierz znowu nabiera artystycznych rumieńców!

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę