Artyści na rzecz potrzebujących

Skomentuj (5)

zobacz więcej (7)

Kolejna wystawa obrazów malarzy nie tylko kazimierskich zorganizowana w Kazimierzu przez Fundację Pomoc Rodzinie Pańskiej D. O. M. została otwarta w niedzielę 10 lipca br. na nowej plebanii. Fundusze zebrane ze sprzedaży płócien zostaną przeznaczone na zakładanie domostw dla Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego Rodzina Pańska i wspieranie jej działalności.

Kazimierska Fundacja Pomoc Rodzinie Pańskiej D. O. M. (Deo Optimo Maximo) powstała na początku lutego br. Mimo, że jej siedzibą jest Kazimierz, zamierza prowadzić działalność na ternie całej Polski. Celem Fundacji jest zakładanie domostw dla Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego Rodzina i wspieranie jej działalności. Domostwa te przekazywane będą około 20 - osobowym grupom ludzi potrzebujących, których trzon stanowiłaby rodzina.

- Chcemy, by rodziny były samowystarczalne, utrzymywały się z pracy w swoim gospodarstwie, otrzymując wsparcie od Fundacji w postaci różnego rodzaju szkoleń zawodowych - rolniczych bądź rzemieślniczych oraz opiekę terapeutyczną dla osób uzależnionych i opuszczających zakłady karne. - mówi prezes Fundacji Wojciech Wnuk - W ten sposób fundacja chce pomagać osobom potrzebującym, a szczególnie bezdomnym, starym i opuszczonym, spychanym na margines życia społecznego. Chcielibyśmy, aby życie w tych domach opierało się na relacjach podobnych do tych, które panują w tradycyjnej wielopokoleniowej rodzinie.

W tej chwili D.O.M. zbiera fundusze na zakup gospodarstwa rolnego na Mazurach. Członkowie fundacji zachęceni powodzeniem ostatniej wystawy zorganizowanej w galerii malarza Andrzeja Siemińskiego postanowili otworzyć kolejną wystawę - tym razem miejsca użyczył proboszcz parafii kazimierskiej Tomasz Lewniewski na nowo wybudowanej plebanii. Obrazy malarzy kazimierskich, warszawskich i lubelskich prezentowały się pięknie na tle surowych ścian jeszcze nie wykończonego budynku. Otwarcia tej wystawy dokonał ksiądz kanonik Maćkowiak.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • nara - żona!!! (gość)
  Alleluja, Alelluja....!!! Ten cały program to UTOPIA!!!
  Jako mąż i nie mąż....
  Kasia na prezydenta!!!
 • kudłaty
  Tak,Kasia jest niesamowita! Kilkakrotnie potrafiła doprowadzić mnie do szewskiej pasji ,swoją , bardzo subiektywną wizją chrześcijaństwa. Ale gdy w intencji uzdrowienia Mery O. poszła pieszo do Ziemi Świętej: no cóż, to jest parę kilometrów , nawet dla Korzeniowskiego.
 • sąsiadka (gość)
  Ta siostra to calkiem świecka żona malarza Andrzeja Siemińskiego. Bardzo zasłużona dla D.O.M-u.
 • molo (gość)
  co to za siostra w tym parcianym odzieniu ? jej osoba robi niesamowite wrazenie
 • Obserwator (gość)
  No, proszę! Niemożliwe staje się możliwe. Deo gratias.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę