Apetyt na sztukę

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki trwa bardzo ciekawa wystawa. Do świąt oglądać możemy tam prace powstałe podczas warsztatów artystycznych.

Warsztaty artystyczne odbywające się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki opisywane są jako czas pełen ekspresji i kreatywności twórczej osób dorosłych. Podczas zajęć wspierane są zdolności, stymulowana wyobraźnia i twórcze myślenie uczestniczek. Warsztaty dzielą się na dwie formy zajęć. Jedna to tradycyjne techniki pozłotnicze, zaś druga to współczesne i innowacyjne formy plastyczne. Łączy je jednak wspólna cecha – obie skupiają wielu miłośników rękodzieła. Obecnie w KOKPiT trwa wystawa, która jest owocem tej działalności.

– Twórcami wystawy są uczestniczki warsztatów artystycznych prowadzonych w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki – mówi Justyna Preisner z KOKPiT. - Jedna grupa prowadzona jest przez panią Magdalenę Mazur, pod okiem której powstają prace tworzone tradycyjnymi technikami pozłotniczymi. Druga grupa, prowadzona przez Dorotę Maksym – Opolską, poznaje współczesne techniki oraz te samodzielnie opracowane. Niektóre uczestniczki warsztatów należą tylko do jednej z grup, inne do obu.

 

Wystawa ta jest w pewnym sensie łączy ich  działalność.


Zajęcia są także świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów, ale również wspaniałej zabawy. Pod okiem Magdaleny Mazur powstają między innymi ikony czy folioryty. Uczestniczki warsztatów mogą poznać od podstaw wszystkie etapy tworzenia, tzn. gruntowanie, malowanie, złocenie i zabezpieczanie. Dorota Maksym - Opolska proponuje kolaż z użyciem firanek i folii pozłotniczej czy malarstwo akrylowe na desce z wykorzystaniem reliefów i złoceń.

- Niecodzienny klimat ośrodka, nieokiełznana pasja animatorek oraz apetyt uczestniczek na twórczość, wszystko to tworzy niezwykły nastrój na zajęciach – czytamy na stronie internetowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. - Spotkania te dla jednych są pierwszą przygodą z plastyką, dla innych stanowią pogłębienie, rozwijanie dotychczasowych doświadczeń. Uczestniczki warsztatów mają różne osobowości, poglądy, doświadczenia życiowe, ale łączy je jedno - pasja tworzenia. W tak ciepłej atmosferze rodzi się wiele oryginalnych, ciekawych i nietuzinkowych dzieł.

W ostatnią sobotę, 15 marca odbył się wernisaż wystawy połączony z kiermaszem. Dla przybyłych gości przygotowano też niespodziankę – recital, podczas którego mogliśmy usłyszeć wspaniałe utwory w wykonaniu dwóch duetów: Edyty Osuch z Mariuszem Oleśkiewiczem (dyrektor MDK w Puławach) oraz Wojciecha Bochry z Jerzym Kuną.

Czy trzeba Państwa nadal namawiać do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy? Myślę, że nie. Prace możemy podziwiać w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki do Świąt Wielkiej Nocy w godzinach pracy ośrodka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • jan maria trzmiel
    Czy te piekne wyroby powstaly w warszatatach terapii zajeciowej prowadzonych w Wikarowce przez Fundacje pod wezwaniem sw Anny? Gratulacje

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę