Apetyt na sztukę

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki trwa bardzo ciekawa wystawa. Do świąt oglądać możemy tam prace powstałe podczas warsztatów artystycznych.

Warsztaty artystyczne odbywające się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki opisywane są jako czas pełen ekspresji i kreatywności twórczej osób dorosłych. Podczas zajęć wspierane są zdolności, stymulowana wyobraźnia i twórcze myślenie uczestniczek. Warsztaty dzielą się na dwie formy zajęć. Jedna to tradycyjne techniki pozłotnicze, zaś druga to współczesne i innowacyjne formy plastyczne. Łączy je jednak wspólna cecha – obie skupiają wielu miłośników rękodzieła. Obecnie w KOKPiT trwa wystawa, która jest owocem tej działalności.

– Twórcami wystawy są uczestniczki warsztatów artystycznych prowadzonych w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki – mówi Justyna Preisner z KOKPiT. - Jedna grupa prowadzona jest przez panią Magdalenę Mazur, pod okiem której powstają prace tworzone tradycyjnymi technikami pozłotniczymi. Druga grupa, prowadzona przez Dorotę Maksym – Opolską, poznaje współczesne techniki oraz te samodzielnie opracowane. Niektóre uczestniczki warsztatów należą tylko do jednej z grup, inne do obu.

 

Wystawa ta jest w pewnym sensie łączy ich  działalność.


Zajęcia są także świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów, ale również wspaniałej zabawy. Pod okiem Magdaleny Mazur powstają między innymi ikony czy folioryty. Uczestniczki warsztatów mogą poznać od podstaw wszystkie etapy tworzenia, tzn. gruntowanie, malowanie, złocenie i zabezpieczanie. Dorota Maksym - Opolska proponuje kolaż z użyciem firanek i folii pozłotniczej czy malarstwo akrylowe na desce z wykorzystaniem reliefów i złoceń.

- Niecodzienny klimat ośrodka, nieokiełznana pasja animatorek oraz apetyt uczestniczek na twórczość, wszystko to tworzy niezwykły nastrój na zajęciach – czytamy na stronie internetowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. - Spotkania te dla jednych są pierwszą przygodą z plastyką, dla innych stanowią pogłębienie, rozwijanie dotychczasowych doświadczeń. Uczestniczki warsztatów mają różne osobowości, poglądy, doświadczenia życiowe, ale łączy je jedno - pasja tworzenia. W tak ciepłej atmosferze rodzi się wiele oryginalnych, ciekawych i nietuzinkowych dzieł.

W ostatnią sobotę, 15 marca odbył się wernisaż wystawy połączony z kiermaszem. Dla przybyłych gości przygotowano też niespodziankę – recital, podczas którego mogliśmy usłyszeć wspaniałe utwory w wykonaniu dwóch duetów: Edyty Osuch z Mariuszem Oleśkiewiczem (dyrektor MDK w Puławach) oraz Wojciecha Bochry z Jerzym Kuną.

Czy trzeba Państwa nadal namawiać do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy? Myślę, że nie. Prace możemy podziwiać w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki do Świąt Wielkiej Nocy w godzinach pracy ośrodka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • jan maria trzmiel
    Czy te piekne wyroby powstaly w warszatatach terapii zajeciowej prowadzonych w Wikarowce przez Fundacje pod wezwaniem sw Anny? Gratulacje

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę