America w Knajpie u Fryzjera

Skomentuj (6)
Spotkanie z muzyką południa Ameryki lat 20 – tych XX wieku proponuje w najbliższy weekend Knajpa u Fryzjera, gdzie w ogródku w sobotę 10 lipca o godzinie 20.00 wystąpi międzynarodowa grupa muzyków JUG FREE AMERICA.
Jug bands to zespoły, które narodziły się na południu Ameryki na początku XX wieku i niemal od razu stały się tam najpopularniejszą formą muzyki. Wczesne zespoły wzorowały swoją pomysłowość na ubogich Murzynach z małych miasteczek, którzy wyrażali swoje uczucia za pomocą muzyki, grając na czymkolwiek, co tylko udało im się znaleźć pod ręką. Nic więc dziwnego, że jug bendy obok gitary, perkusji i banjo, grają na tarach do prania, dzbankach, butelkach, pokrywkach, garnkach, łyżkach, puszkach i tym podobnych pomysłowych instrumentach. Dźwięki basowe wydobywają z kazoo, czyli specjalnego dzbanka, do którego trzeba dmuchać.

Muzycy z Jug Free America – zespołu powstałego w 2001 r. w USA - grają blues, jazz tradycyjny, old time, a także muzykę z elementami jamajskiego reggae, ska i rocksteady. To muzyka do zabawy i do tańca!

W ostatni weekend grupa zagrała dwa koncerty w warszawskich klubach Duna i Fabryka Trzciny. Za każdym razem występ kończył się 30 minutowymi bisami. Mamy nadzieję, że koncert w Kazimierzu nad Wisłą dostarczy widzom podobnych wrażeń.

Na koncert Jug Free America U Fryzjera - wstęp wolny!


Skład zespołu:

LECH WIERZYŃSKI - Warszawa, Polska - trąbka, wokale, gitara
NANSAMBA SSENSALO - Los Angeles, California - skrzypce, jug, tub bass
JAY GANDHI- Gujarat, Indie - bausuri, wokale
JACOB GROOPMAN - Richmond, Virginia - banjolina, gitara
HARRY BOLLES - Brooklyn, New York - gitara, wokale
ELI SMITH - New York - banjo, gitara, wokale
MICHAEL COLEMAN - Brooklyn, New York - perkusja, wokale

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • lachowicz (gość)
  Witam Robercie , pierwszy raz zaniosło mnie do Kazimierza i urzekło momentalnie...kolega z którym mam przyjemnośc pracowac i współpracowac wspomniał kiedys , że Sulkiewicza tam wyniosło.Tedy i ja tam przydreptałem ale minęliśmy się .
  Pozdrawiam serdecznie iiiiiiiiii w oczekiwaniu na odpowiedź Lachowicz Marek mareklachowicz@op.pl
 • Łukasz (grill) (gość)
  nallepsze dania sa tam podawane! spróbujcie a nie pozałujecie! obiecuję wam!
 • casanowa (gość)
  bardzo sympatyczna i przytulna knajpka! warto tam zajrzeć
 • olo (gość)
  śmieszni ludzie, ale było klimatowo :D
 • marcin (gość)
  ja dzisiaj jadę do Kazimierza i na pewno jutro będę na koncecie - do zobaczenia :)
 • WANDA (gość)
  TO super >> bede juz tam jutro i nie moge sie doczekac koniecznie zajrze do Fryzjera POZDRAWIAM ...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę