Akcja ratunkowa nad Wisłą

Na terenie kazimierskiej mariny uwija się gorączkowo spora grupa ratowników medycznych w charakterystycznych czerwonych kombinezonach. Co się dzieje?

Na wodzie trwa reanimacja osoby dorosłej. Na brzegu udzielana jest pomoc dziecku, które dopiero co wyciągnięto z Wisły. Obok leży nieruchomo płetwonurek, przy którym też trwa akcja ratunkowa. Najciężej poszkodowany jest jednak człowiek, któremu mina urwała nogę. Konieczna jest amputacja. Co tu się dzieje?!

Na szczęście to tylko wspólne ćwiczenia słuchaczy Zawodowego Studium Medycznego i ratowników z kazimierskiej Drużyny nr 2 WOPR.

- Dzięki wieloletniej współpracy z Drużyną nr 2 WOPR w Kazimierzu Dolnym takie ćwiczenia organizujemy corocznie dla naszych uczniów z kierunku ratownik medyczny – mówi Anna Berlińska, dyrektor Zawodowego Studium Medycznego w Puławach. – Ich celem jest sprawdzenie wiadomości i umiejętności naszych uczniów, który w czerwcu przystąpią do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Jest to tzw. lekcja w terenie sprawdzająca działania uczniów w warunkach zbliżonych do naturalnych, w których będą wykonywać swój zawód.

Podobne ćwiczenia planowane są zimą na jednym z okolicznym stoków narciarskich, a także wiosną przyszłego roku, niewykluczone, że znów w Kazimierzu Dolnym.

W Miasteczku, gdzie działa Drużyna nr 2 WOPR – nad wodą i na lądzie – możemy się czuć zatem bezpieczni.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę