Akcja Bezpieczny Stok w Kazimierzu

Na Stacji Narciarskiej Kazimierz w piątek 31 stycznia pokazy ratownictwa zimowego, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami i możliwość wygrania kasków narciarskich. To tylko niektóre z atrakcji akcji Bezpieczny Stok w Kazimierzu. Oprócz tego oczywiście zawody!

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych na Stację Narciarską Kazimierz. 31 stycznia to tutaj dzień akcji Bezpieczny Stok. W ramach akcji planowane są pokazy ratownictwa zimowego – symulacja zjazdu z poszkodowanym (może i Ty zostaniesz aktorem w aranżowanej akcji ratunkowej?), nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami oraz porady od ratowników i policjantów. Będzie można dowiedzieć się, jak przygotować się do sezonu zimowego, jak profesjonalnie rozruszać mięśnie przed zjazdem czy jak prawidłowo dobrać kask, bo jak twierdzi skoczek narciarski Kamil Stoch, bezpiecznie na nartach jest tylko w kasku!

- W moim sportowym doświadczeniu nie raz to właśnie kask uratował mi zdrowie, a może i życie – mówi Kamil Stoch. –  Ja wiem, że trzeba go nosić, ale czy wiedzą wszyscy narciarze? Ważne jest, aby uświadamiać dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz promować jazdę w kaskach i bezpieczne zachowania na stokach! Dlatego popieram akcję Bezpieczny Stok!

W namiocie akcji Bezpieczny Stok ratownicy sprawdzać będą prawidłowy dobór kasków. Będzie też możliwość wygrania kasków narciarskich. Planowane są także gry i zabawy na śniegu z nagrodami.

W tym samym czasie na terenie Stacji Narciarskiej Kazimierz rozgrywane będą także I Rodzinne Zawody w Narciarstwie Alpejskim „Slalom Gigant”.

Załóż kask i na narty! Głowę masz tylko jedną! Pamiętaj o tym zimą, na stoku!

 

Skomentuj


Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę