Akcja Bezpieczny Stok w Kazimierzu

Na Stacji Narciarskiej Kazimierz w piątek 31 stycznia pokazy ratownictwa zimowego, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami i możliwość wygrania kasków narciarskich. To tylko niektóre z atrakcji akcji Bezpieczny Stok w Kazimierzu. Oprócz tego oczywiście zawody!

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych na Stację Narciarską Kazimierz. 31 stycznia to tutaj dzień akcji Bezpieczny Stok. W ramach akcji planowane są pokazy ratownictwa zimowego – symulacja zjazdu z poszkodowanym (może i Ty zostaniesz aktorem w aranżowanej akcji ratunkowej?), nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami oraz porady od ratowników i policjantów. Będzie można dowiedzieć się, jak przygotować się do sezonu zimowego, jak profesjonalnie rozruszać mięśnie przed zjazdem czy jak prawidłowo dobrać kask, bo jak twierdzi skoczek narciarski Kamil Stoch, bezpiecznie na nartach jest tylko w kasku!

- W moim sportowym doświadczeniu nie raz to właśnie kask uratował mi zdrowie, a może i życie – mówi Kamil Stoch. –  Ja wiem, że trzeba go nosić, ale czy wiedzą wszyscy narciarze? Ważne jest, aby uświadamiać dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz promować jazdę w kaskach i bezpieczne zachowania na stokach! Dlatego popieram akcję Bezpieczny Stok!

W namiocie akcji Bezpieczny Stok ratownicy sprawdzać będą prawidłowy dobór kasków. Będzie też możliwość wygrania kasków narciarskich. Planowane są także gry i zabawy na śniegu z nagrodami.

W tym samym czasie na terenie Stacji Narciarskiej Kazimierz rozgrywane będą także I Rodzinne Zawody w Narciarstwie Alpejskim „Slalom Gigant”.

Załóż kask i na narty! Głowę masz tylko jedną! Pamiętaj o tym zimą, na stoku!

 

Skomentuj


Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę