Aby słyszeć świat

27 września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się akcja bezpłatnego testowania słuchu. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na plac Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza nad Wisłą przy ul. Nadwiślańskiej 9 od godziny 9.00 do 14.00.
Zdolność słyszenia stanowi tak integralną część naszego życia, że większość ludzi uważa ją za całkowicie naturalną. Statystyki są jednak bezwzględne. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że co najmniej 250 mln osób ma problemy ze słuchem. Z kolei według Brytyjskiego Instytutu Badań nad Słuchem MRC, w 2015 roku utrata słuchu dotknie 700 mln osób, co równa się obecnej liczbie użytkowników Internetu.

W celu powszechnego uświadomienia wagi słyszenia, zapobiegania utracie słuchu oraz społecznych i emocjonalnych skutków utraty słuchu, firma Phonak rozpoczęła międzynarodową kampanię społeczną Hear The World. Ambasadorami kampanii na całym świecie zostali znani muzycy, m.in. Placido Domingo, Annie Lenox, Joss Stone, Amy Winehouse, Moby, Lindsay Lohan, Rod Stewart oraz Bryan Adams.

Już 27 września, w sobotę, bus zaopatrzony w sprzęt do testowania słuchu odwiedzi nasze nadwiślańskie Miasteczko. Na miejscu będzie można liczyć na bezpłatną konsultację.

W Polsce problematyka wad słuchu oraz zmagań osób niedosłyszących wciąż należy do sfery tematów tabu. Profilaktyczne badania słuchu nie cieszą się dużą popularnością, m.in. z powodu skomplikowanej i nieraz kosztownej procedury lekarskiej.

Przyczynami niedosłuchu, obok nadmiernej ekspozycji na hałas oraz infekcji wirusowych, jest stosowanie różnego rodzaju leków i urazy mechaniczne. Ubytek słuchu może mieć również podłoże genetyczne, a także być skutkiem długotrwałej pracy w hałasie. Istnieje błędne przekonanie, że niedosłuch to choroba ludzi starszych, podczas gdy dotyka ona ludzi w każdym wieku. Ubytek słuchu powoduje znaczny spadek jakości życia, a nawet prowadzi do całkowitej izolacji społecznej oraz depresji. Nie ryzykuj, przyjdź!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę