50 km pieszo w ramach protestu

Skomentuj (88)

Spod kazimierskiej studni w środę rano radny kazimierski wyrusza do Lublina, by na ręce wojewody lubelskiego złożyć protest w sprawie procedowania kazimierskiego studium uwarunkowań.

Prace nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny trwają już ponad osiem lat.


- Jest to swoistym rekordem i urasta do rangi kuriozum.  Nigdzie w Polsce, za wyjątkiem Kazimierza, prace nad tym strategicznym dokumentem, będącym obok MPZP elementem polityki planistycznej, nie trwają tak długo. Skutkiem tak opieszałego procedowania jest brak nowych terenów inwestycyjnych, a tym samym brak perspektyw na rozwój gminy – pisze na blogu Janusza Kowalskiego radny miejski Rafał Suszek. –  Nie jest to jednak główny problem. To, co najbardziej mnie boli i jeszcze kilku radnych, to fakt, iż z premedytacją marginalizuje się i ignoruje miejscową ludność w dostępie do dobrodziejstwa posiadania ziemi budowlanej, która w sytuacji braku przemysły, a tym samym braku pracy, jak również przy niskiej opłacalności produkcji rolnej, jest często jedynym kapitałem.

W ramach protestu radny Rafał Suszek wyrusza pieszo do Lublina, gdzie spotka się z wojewodą lubelskim w sprawie kazimierskiego studium.

- Liczę, że cała trasa zajmie mi około 8 godzin – mówi Rafał Suszek, który wyrusza mimo problemów ze stawem skokowym. – Muszę przyznać, że się mocno obawiam, ale wierzę, że mi się uda. Problem jest przecież bardzo istotny – ważą się losy przyszłości gminy. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców do tego, by w miarę swoich możliwości i kondycji przeszli ze mną kilometr – dwa – trzy – pięć – w zależności od tego, kto jak czuje się na silach.

Radny wyrusza spod kazimierskiej studni 18 września w środę o godzinie 6.15.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (88)

 • szok
  Spec spokojnie nie jesteśmy z Pijanym parą a poza tym nie ma takiego'' musu'' żeby czytać co piszemy.Bez sarkazmu powiem pisz tu co chcesz przecież ci nikt nie broni.Jeśli ci coś przeszkadza to załóż sobie blooga albo stronę internetową .
 • Spec od Wszystkiego
  @Szok z @Pijanym, jesteście niezastąpieni...dla siebie.
  Reszta userów jest skazana na Wasze ba...
  No to ile wejść dzisiaj "stuknęło" za Waszą zasługą? 7, 14 ?
  A swoją drogą to wiadomo jeszcze kto,dokąd i dlaczego 50km?
 • szok
  A niech będzie i po japońsku ,bez podtekstów
  酔っ迎える
 • pijany znad Grodarza
  @ Janek, Wkurzasz mnie. Znasz przypowieść o wieży Babel?. Widzę, że znasz. A wiesz TY, ,że w Kazimierzu też jest wieża ?. Wprawdzie inzaczej się zwie, ale JĘZYKI pewnikiem zna. Niedawno widziałem Japończyków.
  Szok. Jak po japońsku będzie: witamy w grodzie króla Kazimierza, który za nałożnicę upodobał sobie Esterkę z Bochotnicy?.
  Prośba. Tłumacz tak, żeby z alkowy " ociekał" seks.
  Tego oczekuje Janek.
 • Janek
  Toż to poliglota... Ale więcej niż 3?
 • szok
  a niech pyta niech pyta , zna tyle ile trzeba .
 • Janek
  Tak z ciekawości zapyta - Szok ile znasz języków?
 • szok
  Pijany, to pismo wygląda jak by mucha wpadła do kałamarza , tam są jeno pozdrowienia dla Ciebie .Lepiej żartować niż chorować .Я приветствую вас еще раз
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok - po polsku - napisał:"Toż to nie głosowanie na Burmistrza jeno zwykły rejestr ''banialuków''"
  Wypraszam sobie, żebyś o swoich komentarzach pisał " banialuki". Tym bardziej "wypraszam sobie", że piszesz je posługujac sie również jezykiem francuskim i hebrajskim, za co spasiba.
 • szok
  Obserwator ludzie wchodza pod takie artykuły , czytają i pękają ze śmiechu z komentarzy a nie z powodu ciekawego wydarzenia .Gdyby tak było wchodziło by 15 tysięcy osób pod art o tematyce kulturalnej tymczasem pod nimi wejść 0 albo 12
 • szok
  שלך שיכור מgrodarza
 • obserwator
  Portal kazimierski manipuluje faktami dotyczący ilości wejść i postów dot akcji Suszka Rafała.Cały czas jest informacja która wprowadza w błąd użytkowników dot ilości komentarzy.To nie wszystko pięć razy wszedłem na ten artykuł ilość odwiedzin artykułu nie zmieniała się.Świadczy to o tym,że ten aspekt też jest nie prawdziwy.Kłamstwo i manipulacja na każdym kroku.Wstydzicie się! Czy burmistrz Dunia obiecał Wam działki,że wam przekwalifikuje ?
  Obecnie jest 3000 odwiedzin faktycznie 15 000 odwiedzin takie są fakty.
 • szok
  Pijany ty sie nie booooj jak będzie trzeba to i po hebrajsku napiszę .Powiedzcie mi czy ta ilość komentarzy jest dla was tak bardzo istotna? posądzacie redakcję o dywersję ?Toż to nie głosowanie na Burmistrza jeno zwykły rejestr ''banialuków''
 • malkontent
  Prośba do redakcji.Usuńcie tą usterkę dot ilości komentarzy,ponieważ obecna sytuacja jest co najmniej dziwna.
 • miejscowy
  @REDAKCJA-Prszę o przyzwoitość.
 • pijany znad Grodarza
  @ Obserwator. Popieram.
  Dodam, że jeśli to jest zamierzone to proponuję bojkot strony.
  Swoja drogą zabieg ten, jest SZCZENIACKI.
 • obserwator
  Droga Redakcjo,dlaczego wyświetla się liczba komentarzy "1" gdzie faktycznie jest ich 72,czy Waszym zadaniem jest także na zamówienie burmistrza wprowadzanie opinii publicznej w błąd podobnie jak to zrobiła TVP w nisie.Ilości komentarzy obecnie jest 71,a ukazuje się 1,Czy ilość wejść też kasujecie?tak aby utwierdzić w przekonaniu internautów i zmarginalizować niepowtarzalny wyczyn Suszka?Wstydzicie się!
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Już byłem zły, że Szok nie zna FRANCUSKIEGO, a okazuje się, że nie zna go Mieszkaniec. Niech żyje piosenka C est la vie, która to jednoznacznie rozstrzygnęła czym jest ARTOZA.
 • Tadek
  Jest tak:
  http://www.youtube.com/watch?v=xKvGVVpj9jQ
 • pijany znad Grodarza
  to wreszcie, jak jest poprawnie z tym ... la vie.
  Zwariować można.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę