5 najlepszych kąpielisk w województwie lubelskim

Okres wakacyjny sprzyja wypoczynkowi nad wodą. W województwie lubelskim niezwykłym zainteresowaniem cieszą się jeziora, znajdujące się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, ale nie tylko. Które z nich są najlepsze i najbezpieczniejsze do wypoczynku? Oto nasze propozycje.

Lato to ten czas, który spędzamy na rozmaite sposoby. Jedni turyści wybierają morze, inni góry, a jeszcze inni jeziora. Tak się składa, że w przypadku województwa lubelskiego, jest z czego wybierać. Samo Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie słynie z wyjątkowych miejsc na wypoczynek. Oprócz tego warto wspomnieć o Roztoczu, jak i kąpieliskach w miastach, które mogą być znakomitą formą rozrywki. 


Wyjazd nad jezioro w województwie lubelskim w wielu przypadkach sprawdza się doskonale jako spontaniczna forma wypoczynku. Jeśli słońce i błękitne niebo za oknem, to aż grzech nie wyruszyć nad wodę. Warto również podkreślić, że większość z kąpielisk i jezior w województwie lubelskim znajduje się w odległości niewiele ponad 50 km od Lublina. Tego typu wyjazdy są szczególnie popularne głównie wśród rodzin z dziećmi, grup znajomych oraz par. Większość osób, co zrozumiałe, korzysta tu z uroków plażowania. Niektórzy jednak wolą nieco inną formę wypoczynku - bardziej aktywną, dlatego też decydują się na uprawianie sportów wodnych.


Przeczytaj koniecznie: 7 sposobów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem


Dlaczego wyjazd nad jezioro w województwie lubelskim jest tak popularny?


Na wstępie warto wspomnieć, że cała Lubelszczyzna jest pełna wyjątkowych miejsc do wypoczynku. Z powodzeniem można tu spędzać czas aktywnie, zwiedzając wyjątkowe zabytki, czy też odpoczywając nad wodą. Nie bez znaczenia są tu również atrakcje przyrodnicze, których w tym województwie jest naprawdę sporo. Wystarczy tu wymienić chociażby Roztoczański Park Narodowy, czy też Poleski Park Narodowy.


Więcej informacji o Poleskim Parku Narodowym znajdziesz tutaj: Poleski Park Narodowy - świetny wybór na weekendową wycieczkę


Jak to już zostało wcześniej wspomniane, Lubelszczyzna słynie również z wyjątkowych jezior. Większość z nich znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. O ich popularności doskonale świadczą korki, w których mieszkańcy regionu są zmuszeni swoje odstać podczas powrotu do Lublina z tych stron.


Zastanawiasz się, jak ominąć wakacyjne korki? Przeczytaj koniecznie: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Główne atuty wypoczynku nad jeziorami w województwie lubelskim to przede wszystkim:


  • błogie lenistwo i różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu

  • idealny pomysł na weekendowy wyjazd

  • możliwość uprawiania sportów wodnych

  • rekreacja na świeżym powietrzu

  • spacery brzegiem jeziora

  • tego, co można robić nad jeziorem, nie da się osiągnąć w żadnym innym miejscu


Które kąpieliska w województwie lubelskim cieszą się największym zainteresowaniem turystów?


Miejsc, w które mieszkańcy, jak i turyści jeżdżą, by wypocząć w okresie letnim, jest naprawdę sporo. Nasz wybór padł na 5 najpopularniejszych i naszym zdaniem najlepszych kąpielisk w województwie lubelskim. Które to? Sprawdźmy!Okuninka nad Jeziorem Białym


To bez wątpienia prawdziwy numer 1, jeśli chodzi o wypoczynek nad wodą w okresie wakacji na Lubelszczyźnie. Gdy tylko pogoda dopisuje, do Okuninki zjeżdżają prawdziwe tłumy. Jest to bez wątpienia doskonałe miejsce wypoczynkowe, idealny pomysł na wyjazd ze znajomymi lub rodziną. 

 

 

 

 

Na odwiedzających to miejsce, czekają liczne atrakcje, takie jak: rowerki wodne, piękna plaża, czysta woda, liczne punkty gastronomiczne, dyskoteka, atrakcje dla dzieci. Warto również podkreślić, że Okuninka posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową, w której królują przede wszystkim: kwatery i pokoje, domki, czy też pensjonaty. W okresie letnim na plaży często odbywają się różne ciekawe wydarzenia. Warto również podkreślić, że w określonych miejscach kąpieliska, nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają ratownicy WOPR.

 

 

 

 


Sprawdź propozycje noclegów w Okunince

 


Zalew w Krasnobrodzie


To propozycja chętnie wybierana głównie przez rodziny, jak i osoby, które zwiedzają Roztocze. Niewątpliwe atuty zalewu w Krasnobrodzie to bez wątpienia otoczenie sosnowych lasów i czysta woda. Jest też całkiem sporo miejsca do plażowania, dlatego nikt nie powinien w tym przypadku narzekać. 

 

 

 

 

Wszystko to zachęca do wylegiwania się na nagrzanym piasku, jak i kąpieli w krasnobrodzkim zalewie. Należy podkreślić, że jest to miejsce bezpieczne - swój dyżur pełnią tu ratownicy WOPR. Pod czujnym okiem instruktorów, można się też nauczyć pływać. Doskonałym uzupełnieniem tego miejsca będzie bez wątpienia również możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego. Dodatkową atrakcją, głównie dla dzieci, jest bez wątpienia usytuowana przy plaży zjeżdżalnia wodna. Podobnie, jak w przypadku Okuninki, również i tu mamy gwarancję świetnie rozwiniętej bazy noclegowo-gastronomicznej.

 

 

 

 


Znajdź dla siebie nocleg w Krasnobrodzie

 


Kąpielisko nad jeziorem Zagłębocze


To przykład miejsca, które cieszy się niezwykłym zainteresowaniem turystów na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Atutem tego miejsca jest bez wątpienia lokalizacja w otulinie Poleskiego Parku Narodowego. Należy podkreślić, że Jezioro Zagłębocze jest jednym z najczystszych ekologicznych akwenów Pojezierza. 

 

 

 

 

To świetne miejsce na rodzinny wyjazd, czy piknik ze znajomymi. To miejsce zdecydowanie inne niż wszystkie - około 30% linii brzegowej zajmuje plaża. Nad samym brzegiem rośnie wiele sosen, które zapewniają przyjemny cień. Jednak miłośnicy leżenia w pełnym słońcu znajdą tu coś dla siebie. Znajdziemy tu również wszystko, co niezbędne, by wypoczynek był udany: jest pole biwakowe, doskonale rozwinięta baza noclegowa, zaplecze gastronomiczne, parking, czy dyskoteka. Na pewno warto odwiedzić to miejsce.

 

 

 

 


Oto oferty noclegowe nad Jeziorem ZagłęboczeKąpielisko nad Jeziorem Łukcze


To kolejne z wyjątkowych miejsc, które możemy znaleźć na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. To znakomita propozycja wypoczynku dla mieszkańców, jak i turystów, odwiedzających województwo lubelskie. Jest to jezioro pochodzenia kresowego. Niezwykłe atuty tego miejsca to bez wątpienia przepiękna przyroda i lasy, cisza i spokój oraz czysta woda jeziora. 

 

 

 

 

Sam akwen jest w pełni przystosowany do celów rekreacyjnych. To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu przez rodziny z dziećmi, grupy znajomych oraz osoby starsze. Warto podkreślić, że samo kąpielisko jest bezpieczne - nadzorowane przez ratowników WOPR. Należy również podkreślić, że nad brzegiem jeziora zlokalizowane są ośrodki wypoczynkowe, jak  i domki letniskowe.

 

 

 

 


Już dziś zarezerwuj nocleg w Krasnym


Jezioro Firlej


To bez wątpienia równie popularne miejsce wypoczynku nad wodą w województwie lubelskim. Firlej jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla amatorów słońca i wody. Samo jezioro jest otoczone ładnymi, piaszczystymi plażami, idealnie nadającymi się do opalania, co jest niewątpliwym atutem tego miejsca. 

 

 

 

 

fot. gwen4646 / zdjecia.nocowanie.pl

 

 

Sama woda w jeziorze jest czysta, a nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Warto podkreślić, że Firlej to nie tylko jeziora. Można tutaj łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem zabytków kultury, których nie brakuje w najbliższej okolicy. Są tutaj wytyczone i opisane trasy spacerowe, wycieczkowe: piesze i rowerowe.

 

 

 

 


Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w Firleju


Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas kąpieliska w województwie lubelskim, zachęcą do wypoczynku nad wodą właśnie w tym miejscu. Warto wykorzystać słoneczną aurę, by miło spędzić czas.Zdjęcie główne: fot. Oreta Blinovaite / gettyimages.com, CC0SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę