1% podatku na Letnie Wieczory Muzyczne

Skomentuj (2)

Letni ciepły wieczór, urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą, malownicza Fara, wyszukana muzyka w wykonaniu samych mistrzów. Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjno-finansowe. Podarowany 1% podatku na rzecz Fundacji wspierającej festiwal, uczyni z Pani/Pana współsponsora jednego z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych w kraju.

Szanowni Państwo,
proponujemy Państwu udział we współtworzeniu mecenatu nad Letnimi Wieczorami Muzycznymi „Fara piękna”, odbywającymi się w Kazimierzu Dolnym. W perle polskiego renesansu, prawdziwie kultowym miejscu naszego kraju ten Festiwal odbywa się już od roku 1983. A więc przyszłoroczna jego edycja będzie 24. z kolei. W Kościele Farnym, posiadającym najstarsze w Polsce organy, muzyka festiwalowa rozbrzmiewa w lipcowe i sierpniowe soboty. Dla tego niezwykłego miasta i dla Festiwalu to pora najdogodniejsza z możliwych: wakacje i weekendy. To szczęśliwe połączenie jest strzałem w dziesiątkę, bo Kazimierz Dolny w tym właśnie czasie przeżywa prawdziwe oblężenie turystów spragnionych upajania się jego unikalną atmosferą. Korzystając z tych wielce sprzyjających warunków, uznaliśmy, że kazimierski Festiwal godny jest tego, aby na polskiej mapie kulturalnej istniał nadal. Istniał także dzięki Państwu. Gorąco zatem namawiamy do współuczestnictwa w organizowaniu naszego życia duchowego. Istnieje ono także w tej czarownej Dolinie Grodarza, w której swoje jedyne i z niczym nieporównywalne miejsce znalazło małe miasteczko nad Wisłą – Kazimierz Dolny. Zaproponowaliśmy nadanie temu duchowemu życiu taki kształt, jaki prezentujemy poniżej.
Państwo możecie naszą propozycję urzeczywistnić. W roku 2007 nasi słuchacze będą mieli możliwość rozkoszowania się sztuką najwybitniejszych artystów z naszego kraju i z zagranicy.

Dotychczas gościliśmy muzyków tej miary, co m.in. Jadwiga Rappé, Krzysztof i Jakub Jakowiczowie, Konstanty Andrzej Kulka, Jerzy Maksymiuk czy Leszek Możdżer. Także teraz zapowiada się prawdziwa gorączka sobotnich wieczorów. Wystąpią: Dorota Anderszewska, wybitna skrzypaczka; Anna Maria Jopek, polska megagwiazda; Olga Pasiecznik, pierwszy polski sopran; Ewa Pobłocka, pierwsza dama polskiej pianistyki; Jadwiga Rappé, pierwszy polski alt; Piotr Anderszewski, megagwiazda światowej pianistyki, mieszkający w Paryżu; Andrzej Bauer, pierwsza polska wiolonczela; Przemysław Kata, wybitny polski organista, mieszkający w Lubece; Marek Toporowski, fenomen polskiego klawesynu; Kwartety: Śląski i Camerata, dwa najwybitniejsze polskie kwartety smyczkowe; Orkiestra Aukso prowadzona przez wielkiego muzycznego augura Marka Mosia, jedna z najwspanialszych polskich orkiestr kameralnych; Chór Camerata Silesia pod artystycznym przywództwem niezrównanej Anny Szostak, jeden z najlepszych polskich chórów kameralnych.

Letnie Wieczory Muzyczne w sposób naturalny wpisują się w artystyczną atmosferę staropolskiego miasteczka. Do Kazimierza i na nasze koncerty przyjeżdża się z najprzeróżniejszych zakątków Polski – także z zagranicy. Z niemałą satysfakcją podkreślamy duże zainteresowanie ludzi młodych. Postanowiliśmy, aby od roku 2007 także ci młodzi, dopiero zaczynający swą fascynującą artystyczną przygodę, mieli szansę tu wystąpić – u boku międzynarodowych sław. Uznaliśmy, że to doskonała ich promocja, stanowiąca niebagatelny impuls do dalszego twórczego działania i bezcenny bagaż zawodowych doświadczeń. U boku swoich starszych kolegów pojawią się m. in.: Quarrel Quartet – kwartet smyczkowy występujący na renomowanych estradach Europy; Maciej Piszek – znakomity polski pianista, uczestnik ostatniego Konkursu Chopinowskiego; Julian Paprocki – 13-latek, kompozytor, klarnecista, pianista i organista – słowem: fenomen, o którym niebawem usłyszy świat.

Dotychczasowi dyrektorzy artystyczni naszego Festiwalu – wybitny polski wiolonczelista Adam Klocek, a po nim jeden z czołowych animatorów życia muzycznego w Polsce, znany dziennikarz i publicysta Jan Popis – wykreowali go na imprezę znakomitą. Patronujący Kazimierzowi genius loci, którego fenomen podkreślał Klocek, oraz wspominane przez Popisa urokliwe i skłaniające do głębszej refleksji miejsce, jakim jest kazimierska Fara – predystynują naszą muzyczną imprezę do odgrywania szczególnej roli w pejzażu polskich wydarzeń artystycznych.

Z tym większą śmiałością decydujemy się zainteresować Państwa pomocą nad Letnimi Wieczorami Muzycznymi w Kazimierzu Dolnym.

Fundacja Harmonia im. Grażyny Bacewicz
ul. Tyszkiewicza 42, 01-172 Warszawa;
e-mail: fundacja@harmonia.org.pl; www.harmonia.org.pl
nr rachunku bankowego 80 1060 0076 0000 3200 0111 8839
NIP 527-249-56-91; Regon 140426673; KRS 0000249756

Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjno-finansowe, niemożliwe do osiągnięcia bez pomocy wielu osób. Gorąco zatem namawiamy do współuczestnictwa w ich organizacji. Podarowany 1% podatku na rzecz Fundacji wspierającej festiwal, uczyni z Pani/Pana współsponsora jednego z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych w kraju.

Zgodnie z zarządzeniem nr 17 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z 17 lutego 2005 r. opłata za przekaz wynosi 1 zł. Zrób to bez jakichkolwiek obaw. Wpłata 1% podatku jest obywatelskim przywilejem. Wynika z obowiązującego prawa. Gest ten ma wsparcie Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz lokalnych Urzędów Skarbowych, a dodatkowo nic nie kosztuje. Każda wpłacona nam złotówka zostanie Ci zwrócona.

Jak przekazać 1% podatku

Krok 1 Oblicz wysokość należnego podatku i wpisz ją do zeznania podatkowego. Oblicz 1% z tej kwoty.

Krok 2 Wpisz kwotę 1% podatku, zaokrąglając ją do pełnych dziesiątek groszy w dół, w formularzu PIT (rubryka: Kwota1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego). Jest to pozycja: nr 179, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-36 i nr 111, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-37

Krok 3 Przygotuj druk formularza wpłaty/przelewu ze swoim nazwiskiem. Nie zapomnij o zamieszczeniu w nim (poza obliczoną kwotą 1% podatku) swojego imienia, nazwiska, oraz adresu, do tego zobowiązuje Cię Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Krok 4 Wpłaty na rachunek nr 80 1060 0076 0000 3200 0111 8839 możesz dokonać na poczcie lub w banku przed złożeniem zeznania podatkowego za rok 2006, nie później niż: do 30 kwietnia 2007 r.

Krok 5 Czekaj. Jeżeli nadpłaciłeś podatek, to Urząd Skarbowy zwróci równowartość podarowanej nam sumy wraz z resztą nadpłaconego podatku. Jeśli w rozliczeniu wychodzi niedopłata, wtedy pomniejszasz swoją należność o równowartość 1%.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę