1% podatku na Letnie Wieczory Muzyczne

Skomentuj (2)

Letni ciepły wieczór, urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą, malownicza Fara, wyszukana muzyka w wykonaniu samych mistrzów. Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjno-finansowe. Podarowany 1% podatku na rzecz Fundacji wspierającej festiwal, uczyni z Pani/Pana współsponsora jednego z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych w kraju.

Szanowni Państwo,
proponujemy Państwu udział we współtworzeniu mecenatu nad Letnimi Wieczorami Muzycznymi „Fara piękna”, odbywającymi się w Kazimierzu Dolnym. W perle polskiego renesansu, prawdziwie kultowym miejscu naszego kraju ten Festiwal odbywa się już od roku 1983. A więc przyszłoroczna jego edycja będzie 24. z kolei. W Kościele Farnym, posiadającym najstarsze w Polsce organy, muzyka festiwalowa rozbrzmiewa w lipcowe i sierpniowe soboty. Dla tego niezwykłego miasta i dla Festiwalu to pora najdogodniejsza z możliwych: wakacje i weekendy. To szczęśliwe połączenie jest strzałem w dziesiątkę, bo Kazimierz Dolny w tym właśnie czasie przeżywa prawdziwe oblężenie turystów spragnionych upajania się jego unikalną atmosferą. Korzystając z tych wielce sprzyjających warunków, uznaliśmy, że kazimierski Festiwal godny jest tego, aby na polskiej mapie kulturalnej istniał nadal. Istniał także dzięki Państwu. Gorąco zatem namawiamy do współuczestnictwa w organizowaniu naszego życia duchowego. Istnieje ono także w tej czarownej Dolinie Grodarza, w której swoje jedyne i z niczym nieporównywalne miejsce znalazło małe miasteczko nad Wisłą – Kazimierz Dolny. Zaproponowaliśmy nadanie temu duchowemu życiu taki kształt, jaki prezentujemy poniżej.
Państwo możecie naszą propozycję urzeczywistnić. W roku 2007 nasi słuchacze będą mieli możliwość rozkoszowania się sztuką najwybitniejszych artystów z naszego kraju i z zagranicy.

Dotychczas gościliśmy muzyków tej miary, co m.in. Jadwiga Rappé, Krzysztof i Jakub Jakowiczowie, Konstanty Andrzej Kulka, Jerzy Maksymiuk czy Leszek Możdżer. Także teraz zapowiada się prawdziwa gorączka sobotnich wieczorów. Wystąpią: Dorota Anderszewska, wybitna skrzypaczka; Anna Maria Jopek, polska megagwiazda; Olga Pasiecznik, pierwszy polski sopran; Ewa Pobłocka, pierwsza dama polskiej pianistyki; Jadwiga Rappé, pierwszy polski alt; Piotr Anderszewski, megagwiazda światowej pianistyki, mieszkający w Paryżu; Andrzej Bauer, pierwsza polska wiolonczela; Przemysław Kata, wybitny polski organista, mieszkający w Lubece; Marek Toporowski, fenomen polskiego klawesynu; Kwartety: Śląski i Camerata, dwa najwybitniejsze polskie kwartety smyczkowe; Orkiestra Aukso prowadzona przez wielkiego muzycznego augura Marka Mosia, jedna z najwspanialszych polskich orkiestr kameralnych; Chór Camerata Silesia pod artystycznym przywództwem niezrównanej Anny Szostak, jeden z najlepszych polskich chórów kameralnych.

Letnie Wieczory Muzyczne w sposób naturalny wpisują się w artystyczną atmosferę staropolskiego miasteczka. Do Kazimierza i na nasze koncerty przyjeżdża się z najprzeróżniejszych zakątków Polski – także z zagranicy. Z niemałą satysfakcją podkreślamy duże zainteresowanie ludzi młodych. Postanowiliśmy, aby od roku 2007 także ci młodzi, dopiero zaczynający swą fascynującą artystyczną przygodę, mieli szansę tu wystąpić – u boku międzynarodowych sław. Uznaliśmy, że to doskonała ich promocja, stanowiąca niebagatelny impuls do dalszego twórczego działania i bezcenny bagaż zawodowych doświadczeń. U boku swoich starszych kolegów pojawią się m. in.: Quarrel Quartet – kwartet smyczkowy występujący na renomowanych estradach Europy; Maciej Piszek – znakomity polski pianista, uczestnik ostatniego Konkursu Chopinowskiego; Julian Paprocki – 13-latek, kompozytor, klarnecista, pianista i organista – słowem: fenomen, o którym niebawem usłyszy świat.

Dotychczasowi dyrektorzy artystyczni naszego Festiwalu – wybitny polski wiolonczelista Adam Klocek, a po nim jeden z czołowych animatorów życia muzycznego w Polsce, znany dziennikarz i publicysta Jan Popis – wykreowali go na imprezę znakomitą. Patronujący Kazimierzowi genius loci, którego fenomen podkreślał Klocek, oraz wspominane przez Popisa urokliwe i skłaniające do głębszej refleksji miejsce, jakim jest kazimierska Fara – predystynują naszą muzyczną imprezę do odgrywania szczególnej roli w pejzażu polskich wydarzeń artystycznych.

Z tym większą śmiałością decydujemy się zainteresować Państwa pomocą nad Letnimi Wieczorami Muzycznymi w Kazimierzu Dolnym.

Fundacja Harmonia im. Grażyny Bacewicz
ul. Tyszkiewicza 42, 01-172 Warszawa;
e-mail: fundacja@harmonia.org.pl; www.harmonia.org.pl
nr rachunku bankowego 80 1060 0076 0000 3200 0111 8839
NIP 527-249-56-91; Regon 140426673; KRS 0000249756

Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu to ogromne przedsięwzięcie organizacyjno-finansowe, niemożliwe do osiągnięcia bez pomocy wielu osób. Gorąco zatem namawiamy do współuczestnictwa w ich organizacji. Podarowany 1% podatku na rzecz Fundacji wspierającej festiwal, uczyni z Pani/Pana współsponsora jednego z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych w kraju.

Zgodnie z zarządzeniem nr 17 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z 17 lutego 2005 r. opłata za przekaz wynosi 1 zł. Zrób to bez jakichkolwiek obaw. Wpłata 1% podatku jest obywatelskim przywilejem. Wynika z obowiązującego prawa. Gest ten ma wsparcie Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz lokalnych Urzędów Skarbowych, a dodatkowo nic nie kosztuje. Każda wpłacona nam złotówka zostanie Ci zwrócona.

Jak przekazać 1% podatku

Krok 1 Oblicz wysokość należnego podatku i wpisz ją do zeznania podatkowego. Oblicz 1% z tej kwoty.

Krok 2 Wpisz kwotę 1% podatku, zaokrąglając ją do pełnych dziesiątek groszy w dół, w formularzu PIT (rubryka: Kwota1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego). Jest to pozycja: nr 179, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-36 i nr 111, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-37

Krok 3 Przygotuj druk formularza wpłaty/przelewu ze swoim nazwiskiem. Nie zapomnij o zamieszczeniu w nim (poza obliczoną kwotą 1% podatku) swojego imienia, nazwiska, oraz adresu, do tego zobowiązuje Cię Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Krok 4 Wpłaty na rachunek nr 80 1060 0076 0000 3200 0111 8839 możesz dokonać na poczcie lub w banku przed złożeniem zeznania podatkowego za rok 2006, nie później niż: do 30 kwietnia 2007 r.

Krok 5 Czekaj. Jeżeli nadpłaciłeś podatek, to Urząd Skarbowy zwróci równowartość podarowanej nam sumy wraz z resztą nadpłaconego podatku. Jeśli w rozliczeniu wychodzi niedopłata, wtedy pomniejszasz swoją należność o równowartość 1%.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę