Aktualności dla "Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej"

Remont u betanek

Słynna kazimierska willa Łopuszanka na ul. Puławskiej przechodzi remont. Prace planowane są na najbliższe trzy – cztery lata.

Willa, o której opowiemy w ten weekend, stoi przy ulicy Puławskiej zwrócona frontem ku Wiśle. Na fotografii z 1930 r. prowadzą do niej piękne wachlarzowe schody. Co robi dom znany z praktyk okultystycznych za klasztornym murem?

Jutro eksmisja betanek

Parking przed klasztorem betanek w Kazimierzu powoli zaczyna zamieniać się w dziennikarskie miasteczko. Przedstawiciele mediów zajmują miejsca w związku z zaplanowaną na środę 10 października br. eksmisją kazimierskich betanek.
Komornik z Puław odesłał do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej wniosek o eksmisję zbuntowanych zakonnic z domu w Kazimierzu Dolnym. Powodem jest niezapłacenie komornikowi opłaty egzekucyjnej.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Puławach podczas pierwszej z trzech rozpraw przeciwko byłym betankom podjął decyzję o usunięciu ich z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Uznano, że kobiety przebywają na posesji bezprawnie.
Prokuratura sprawdza, kto przebywa w domu zgromadzenia betanek w Kazimierzu Dolnym. Śledczy chcą przesłuchać krewnych byłych zakonnic z całego kraju.
Do Sądu Rejonowego w Puławach wpłynął pozew o eksmisję kobiet bezprawnie zamieszkujących w domu zakonnym w Kazimierzu Dolnym. W budynku wciąż przebywa ponad 60 byłych betanek, które decyzją Watykanu zostały wydalone ze zgromadzenia.
Pokaż stopkę