Aktualności dla "Stanisław Szukalski"

Siksa to infantylny i aspołeczny koszmar ze scen punkowych, teatralnych i literackich. Być może koncert, być może monodram. Pyskata literatura krzyczana do wulgarnych pochodów basowych, wypluwana tu i teraz przez nie-aktorkę i nie-muzyka. Tak pisze o niej prasa. Czy Kazimierz to dobre miejsce dla takiego koncertu?

Był utalentowanym, ale ekscentrycznym artystą,  dla wielu wciąż pozostaje postacią anonimową. I w Kazimierzu, gdzie miał letni dom, i w Polsce, gdzie się urodził, i w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędził większą część życia. Czy postać tego genialnego rzeźbiarza przywróci naszej pamięci Leonardo DiCaprio?

Ciekawe spotkanie poświęcone pamięci Stanisława Szukalskiego miało miejsce w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Z wykładem na temat życia i twórczości Stacha z Warty wystąpił Tadeusz Strzępek z Fundacji Zielony Kazimierz.

Co łączy Kazimierz Dolny ze słynnym  amerykańskim aktorem filmowym Leonardem DiCaprio? Nie tylko fakt, że jego filmy pokazywane były na kazimierskim Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi...

To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu. Ze wzgórza rozciąga się widok na Wisłę i jej dolinę, na Janowiec i położony u stóp góry – maleńki Mięćmierz.

Pokaż stopkę