Aktualności dla "Monika Oleksa"

I Kazimierskie bombkowe za nami. Jego gościem honorowym była pomysłodawczyni imprezy pisarka Monika Oleksa.

Kazimierskie bombkowe

Kazimierz bywa kobietą. Czy się komuś podoba, czy nie, Kazimierz od czasu do czasu tworzy miejsca i sposobności tylko dla kobiet, gdzie tylko one mogą się zebrać, stworzyć coś razem, ale przede wszystkim pobyć ze sobą. Dom Kuncewiczów, oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Kazimierskie bombkowe.

Gościem Kuncewiczówki była w sobotę Monika A. Oleksa autorka książki „Spacer nad rzeką”, którą prezentowaliśmy Państwu na portalu tego lata. Autorka opowiadała o kulisach powstawania książki, jej bohaterach i o swoich planach literackich.

Spacer nad rzeką

"W atmosferze budzącej się wiosny, wiślanych skarp i cienistych wąwozów, które oparły się upływowi czasu, Zosia odkrywa prawdę o cudownym kazimierskim domu i zamieszkującej go rodzinie. Jej przyjazd sprawia, że dawne rany zostają rozdrapane, jednak tylko po to, by móc wreszcie się prawdziwie się zagoić" – czytamy w zapowiedzi nowej książki Moniki Oleksy "Spacer nad Wisłą", która oprócz fikcyjnych bohaterów wprowadza rzeczywiste postacie z Kazimierza: organisty Jerzego Kuny, fryzjerki Wioli czy Aleksandra Serwatki z „Dwóch Księżyców”.

Pokaż stopkę