Aktualności dla "kościół w Piotrawinie"

„Zespół zabytkowy Piotrawina – promocja dziedzictwa” – pod takim tytułem w Piotrawinie odbędzie się 16 – 17 maja ogólnopolska konferencja naukowa pod patronatem arcybiskupa metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza, arcybiskupa metropolity lubelskiego Stanisława Budzika i generalnego konserwatora zabytków Piotra Żuchowskiego.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Piotrawina i Solca nad Wisłą, gdzie w ostatnich dniach lipca odbywać się będzie VIII Festiwal Muzyki Klasycznej. Koncert inauguracyjny zaplanowano w Solcu na czwartek 25 lipca.

 

Ponad pięćdziesiąt XVII - wiecznych obrazków wotywnych związanych z kultem św. Stanisława znowu można oglądać w Piotrawinie. Odsłonięcie ekspozycji po konserwacji odbędzie się 8 maja w dzień odpustu świętego – jednego z trzech pierwszorzędnych patronów Polski.

Uroczystość poświęcenia ołtarza stałego w kościele farnym zakończyła symbolicznie realizację projektu "Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla Lubelskiego – renowacja  i ochrona dziedzictwa". Teraz możemy podziwiać piękno odnowionych świątyń nie tylko w Kazimierzu, ale także w jego bliższej i dalszej okolicy – od Baranowa po Józefów nad Wisłą.

Pokaż stopkę