Aktualności dla "kamieniołomy na sprzedaż"

Spory wokół inwestycji Zana House w Kazimierzu Dolnym trwają już od dawna. Tematu tego nie zabrakło także podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Kamieniołomy w Kazimierzu Dolnym od lat budzą kontrowersje, a pomysłów na ich zagospodarowanie jest mnóstwo. Teraz pojawiła się realna szansa na to, by w końcu uporządkować sprawy związane z tym miejscem – ogłoszono konkurs na opracowanie programu użytkowego oraz ogólnej koncepcji przeznaczenia i zagospodarowania kamieniołomu.

Trwają prace nad geoparkiem, w którym ważną rolę wyznacza się kazimierskim kamieniołomom. Co tam mogłoby się znajdować? Propozycja Ewy Pisuli Dąbrowskiej w jednym z rozdziałów książki „Dwa brzegi ponad tęczą”.

Władzom Kazimierza Dolnego po raz drugi nie udało się sprzedać kamieniołomu. Będzie więc kolejny przetarg, ale zanim zostanie ogłoszony ma powstać pomysł na wykorzystanie działki, który przyciągnie inwestorów - informuje Gazeta Wyborcza w Lublinie.

Władze Kazimierza Dolnego drugi raz podchodzą do sprzedaży kamieniołomu - podaje Gazeta Wyborcza w Lublinie. W ogłoszonym przetargu nie spuściły z ceny i nadal zachęcają dosyć ogólnymi zasadami zabudowy tego malowniczego miejsca. Tymczasem nabywca może mieć problem z późniejszą inwestycją, bo obrońcy kamieniołomu walczą o wpisanie go do rejestru zabytków.

Byłaby to transakcja stulecia władz Kazimierza Dolnego. Ale - jak podaje Gazeta wyborcza - nikt nie wpłacił wadium w przetargu na kupno kamieniołomów i wielkiej działki nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym.

Sprawa sprzedaży kazimierskiego kamieniołomu od samego początku budzi ogromne kontrowersje. Mimo licznych rozmów i protestów władze Miasteczka zapowiadają, że decyzja już została podjęta.

Temat: kamieniołomy

Sprawa sprzedaży kamieniołomów wciąż budzi kontrowersje. Miłośnicy Kazimierza starają się bronić tego terenu przed zabudowaniem, wprowadzając stosowne poprawki w planie zagospodarowania. Czy miasto uzna, że plan takiej korekty wymaga, przekonamy jeszcze w lutym.

Ważą się losy kazimierskich kamieniołomów. Czy przejdą w prywatne ręce? Czy pieniądze uzyskane z ewentualnej sprzedaży rozwiążą kłopoty finansowe gminy? – Miastu potrzebne są przecież inwestycje, a na to z kolei – środki, których na razie - brak. O tym, czy kamieniołomy zostaną sprzedane, zadecyduje 5 grudnia Rada Miasta.

Pokaż stopkę