Aktualności dla "kamienica gdańska"

Władze Kazimierza z coraz większą determinnacją podchodzą do tematu kamienicy Gdańskiej. Kiedy zabytek wypięknieje?
Kamienica Gdańska czeka na remont. Ale od ponad 20 lat toczy się spór o to, kto jest jej prawomocnym właścicielem: gmina Kazimierz Dolny czy osoby prywatne. Wydaje się, że sprawa zmierza do rozwiązania. Jakiego? O kierunku działań gminy w tej sprawie zadecydują radni jeszcze w styczniu.

Wciąż toczy się spór pomiędzy właścicielami, a kamienica niszczeje. Coraz częściej zaczyna się mówić o potrzebie radykalnych działań, ponieważ jej stan powoli zaczyna zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, a nawet przechodniów. O jakiej kamienicy mowa? O Gdańskiej.

Kamienica Gdańska umiejscowiona w samym sercu miasta na rynku powinna być dumą Kazimierza Dolnego. Niestety tak nie jest. Zniszczona elewacja i nieszczelny dach to tylko niewielka część problemów, z którymi na co dzień borykają się zarówno mieszkańcy budynku, jak i jej zarządcy.

Kolejna rozprawa sądowa w sprawie podziału Kamienicy Gdańskiej nie przyniosła ugody. Władze miasta nie doszły do porozumienia ze spadkobiercami części budynku. W perspektywie kolejna rozprawa.

Pokaż stopkę