Aktualności dla "bezpańskie psy"

Program zapobiegania bezdomności oraz opieki nad bezdomnymi zwierzętami to dokument jak każdy inny? Otóż nie. Dotyczy on w końcu życia bezbronnych stworzeń, głównie psów. O tym, do jakiego schroniska będą trafiać bezdomne psy z terenu naszej gminy, już niebawem zadecydują władze miasta.

Problem agresywnych psów w okolicy znowu powraca. Czy to jednak na pewno wina tych zwierząt? Jakie zwierzę zagryzło małego jelonka w jednym z kazimierskich wąwozów?

Czeka na właściciela

W Kazimierzu nigdy tych czworonogów – kundelków i rasowych – nie brakowało. Jeden z nich błąkał się we wtorek w okolicach centrum. Teraz pod opieką czeka na swojego pana.

Ponad 60 kur zagryzły na Górach dwa bezpańskie psy. Czy rzeczywiście nie mają one właściciela?

Zima to wyjątkowo trudny czas dla wszystkich bezdomnych zwierząt. Niewiele jest miejsc, które przyjmują bezpańskie psiaki, w naszej okolicy jedno – Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Jednak tam również sytuacja nie wygląda różowo.

Pańskie - bezpańskie

Psy w Kazimierzu były od zawsze. Pańskie i bezpańskie. Wpisały się w klimat Miasteczka tak bardzo, że aż doczekały się swojego pomnika pod Farą. Nie zawsze jest to jednak obrazek tak sielski. Co zrobić, kiedy pojawia się realne zagrożenie ze strony bezpańskich czworonogów?

Pokaż stopkę