Zlot Turystów Przyrodników

W Kazimierzu Dolnym odbędzie się IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników. Organizatorami zlotu jest Komisja Ochrony Przyrody ZG PTTK oraz Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie.

Dziś zaczyna się IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników PTTK, który potrwa do niedzieli włącznie. Organizatorami tego wydarzenia są: Komisja Ochrony Przyrody ZG PTTK oraz Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie.

W czasie zlotu na sesji zjazdowej uczestnicy zapoznają się z ideą planowanego w okolicach Kazimierza geoparku „Małopolski Przełom Wisły”, a także z zagadnieniami ochrony przyrody i środowiska naturalnego na terenie Puław i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Planowana jest także sesja terenowa, dlatego też uczestników zlotu zobaczymy na trasach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzą oni również ekspozycje czterech oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego – Muzeum Sztuki Złotniczej, Muzeum Przyrodniczego, Muzeum Czartoryskich i Zamek w Janowcu. 
 
W trakcie zlotu jego uczestnicy będą mogli zdobyć uprawnienia Instruktora Ochrony Przyrody PTTK.

 

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę