Zbieramy nakrętki dla Antosia

Przed Urzędem Miasta stanął uskrzydlony motylami pojemnik. Tu można wrzucać plastikowe nakrętki dla Antosia. Dla chłopca to szansa na lepsze funkcjonowanie. Lepsze życie.
Jesteśmy otoczeni plastikiem, który w domowym gospodarstwie stanowi też pokaźny procent tego, co wyrzucamy. Tym bardziej warto wyodrębnić spośród plastikowych śmieci to, co może się przydać innym – na przykład plastikowe nakrętki. Jeżeli przyzwyczailiśmy się, by je segregować od reszty plastiku, możemy mieć czasem problem, gdzie je oddawać. Teraz możemy je wrzucać do żółtego pojemnika przed Urzędem Miasta na ulicy Senatorskiej.
Każda nakrętka to wsparcie finansowe dla rodziny w walce o zdrowie czteroletniego Antosia, który urodził się z bardzo rzadką ciężką wadą rozwojową mózgu – schizencefalią. Powoduje ona małogłowie, niedowidzenie, padaczkę i czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Fundusze pozyskane dzięki nakrętkom pomogą rodzinie Antosia zapewnić mu zajęcia fizykoterapeutyczne dla wzmocnienia mięśni, leki, by łagodzić napady padaczkowe, oraz indywidualne nauczanie, by pomóc mu radzić sobie z opóźnieniami rozwojowymi.
- Rodzina Antosia jest bardzo mocno związana z Kazimierzem, dlatego jako Urząd Miasta włączamy się w zbiórkę na rehabilitację i leczenie chłopca – czytamy na stronie Urzędu Miasta. - Okażmy solidarność i wesprzyjmy rodzinę małego Antosia.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę