Zapraszamy do biblioteki

Biblioteka przy ulicy Lubelskiej zaprasza do swoich zbiorów. Wśród znajdujących się tu 32 tysięcy książek i czasopism każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, zwłaszcza że biblioteka na bieżąco uzupełnia swój księgozbiór. Poniżej prezentujemy ostatnie książkowe nowości.
Nowe przygody Mikołajka t. 2 – Gościnny Sempe

Wśród nowości dla dzieci, na półkach w bibliotece znalazł się drugi tom Nowych przygód Mikołajka autorstwa R. Goscinnego i J.J. Sempe. Mikołajek jest już znany czytelnikom. Teraz jednak otrzymują oni do ręki kolejną porcję fascynujących przygód tego młodego ucznia, jego kolegów, rodziców i sąsiadów. Tak jak w pierwszej części przygód Mikołajka tutaj też jest pełno zaskakujących i zabawnych sytuacji, czy to z placu szkolnego, z domu, czy z miejskiego skweru. Nie oznacza to jednak, że nie warto do książki zaglądać, bo nic nowego się nie dzieje. Nowe przygody Mikołajka to niezmienne, ale ciągle świeże źródło czytelniczej zabawy i humoru zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.


Leon Knabit OSB Tajemnice Zakonu. Rozmawia Artur Sporniak

Czy zastanawialiśmy się kiedyś jak toczy się życie w klasztorze? Jak ono wygląda? Co robią zakonnicy za murami? Książka Leon Knabit OSB Tajemnice Zakonu. Rozmawia Artur Sporniak jest odpowiedzią na te i inne pytania dotyczące klasztornego życia.
Książka jest spisaną rozmową Artura Spornika z Ojcem Leonem Knabitem, benedyktynem związanym z klasztorem w Tyńcu. Dzięki odpowiednim pytaniom i dokładnym odpowiedziom czytelnik dowiaduje się o codziennym życiu w klasztorze, o obowiązujących w nim regułach (dawnych i obecnych). Wprowadzony zostaje w tajniki zarządzania i funkcjonowania zakonu.

Słowa Ojca Leona są również impulsem do przemyśleń i rozważań nad nieodłącznymi w życiu człowieka tematami, jak dobro, radość i szczęście. Począwszy od rozdziału „Zabłąkany Podróżny” czytelnik przekonuje się, że życie codzienne i za murami klasztornymi, mają wiele wspólnych mianowników. Ta wiedza sprawia, że mury dzielące nas od mnichów przestają wydawać się tak grube.
                                Aleksandra Poleszak

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę