Zakręcona majówka

zobacz więcej (26)

Rekord Polski w długości węża z nakrętek został ustanowiony! Wynosi on 403,5 m i mieści w sobie 12 672 nakrętki.

Na zakończenie majowego weekendu wspaniała wiadomość: ustanowiono rekord Polski w długości węża z nakrętek. W akcji wzięli udział strażacy z OSP Bochotnica, uczniowie okolicznych szkół oraz inni ludzie o wielkich sercach. Bo cel jest szczytny!

Ostatniego dnia długiego majowego weekendu w Gospodzie w Dolinie odbył się pokaz ratownictwa drogowego oraz pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach w wykonaniu strażaków ochotników z Bochotnicy. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo, jak wygląda zabezpieczenie medyczne poszkodowanego czy też praca strażaków z narzędziami hydraulicznymi. Chętni mogli spróbować swoich sił i w odpowiednim stroju rozcinać samochód przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Była to impreza towarzysząca biciu rekordu Polski w długości węża z nakrętek. Wąż zajął dużą część sali restauracyjnej Gospody w Dolinie, po czym wspiął się po schodach na górę. W sumie osiągnął długość 403,5 metra i składał się z 12 672 nakrętek.

Nakrętki zbierali wszyscy: strażacy, uczniowie okolicznych szkół, osoby prywatne. Wspólnymi siłami także układano nietypowego węża. I choć praca jest bardzo żmudna, za rok akcja prawdopodobnie będzie powtórzona. Może nawet na większą skalę?

- Każdy, kto chciałby włączyć się do akcji, może to zrobić – mówi Agata Pomianowska z OSP Bochotnica. – Nakrętki na nowego węża oddawać można w Gospodzie w Dolinie lub w OSP Bochotnica.
Cel jest jak najbardziej szczytny.

- Wszystkie zebrane dotychczas nakrętki i cześć utargu zostaną przeznaczone na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie – mówi Agata Pomianowska.

Impreza odbyła się pod patronatem Wojewody Lubelskiego oraz Burmistrza Kazimierza Dolnego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę