Zagrają Tuwima

Skomentuj (2)

Wszystkich miłośników twórczości Juliana Tuwima zapraszamy na IX Edycję Przeglądu Teatrzyków Szkolnych. Zobaczyć będzie można tam słynną „Lokomotywę”, „Rzepkę” czy też „Ptasie radio” w interpretacji młodych artystów.

W 115 rocznicę urodzin Juliana Tuwima w auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym młodzi artyści zaprezentują najbardziej znane utwory poety. Kategoria wiekowa uczestników tegorocznej edycji przeglądu to klasy I -VI szkoły podstawowej. Na tegoroczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się dziewięć grup teatralnych: ze Szkoły Podstawowej Gminnego Zespołu Szkół w  Kazimierzu  Dolnym, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku i Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Łącznie wystąpi 83 młodych artystów.

3 grudnia o godzinie 9.30 będziemy mogli podziwiać uczniów interpretujących  między innymi takie utwory jak: "Rzepka", "Ptasie radio", "Lokomotywa", "Warzywa" czy "Słowik". Na widowni zasiądą dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym oraz uczniowie z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Organizatorem imprezy jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna (Oddział dla Dzieci) w Kazimierzu Dolnym.

Zapraszamy!

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę