Zagrają dla Kuncewczówki

Skomentuj (1)

6 września o godz. 17.00 w lubelskiej Muszli Koncertowej odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz ratowania Kuncewiczówki. Wystąpią Bracia Cugowscy, zespoły Zoom i Old Jazz Players. W programie jest również projekcja filmu "Kuncewiczówka pełna wspomnień".

Dom Kuncewiczów zbudowano przed drugą wojną światową, w 1936 roku, według projektu Karola Sicińskiego, architekta związanego z Kazimierzem Dolnym. Maria Kuncewiczowa życzyła sobie, aby po jej śmierci służył on celom społecznym. Od 1989 roku, dzięki działalności Fundacji Kuncewiczów, willa jest miejscem spotkań pisarzy, poetów, aktorów, malarzy i polityków.

Witold Kuncewicz, syn Marii i Jerzego wystawił na sprzedaż rodzinny dom. Budynek i działkę wycenił na 450 tys. dolarów amerykańskich. Ministerstwo Kultury odmówiło wykupienia willi. 11 lipca zawiązał się Komitet Ratowania Kuncewiczówki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wykup posiadłości.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę