Zagrają dla Kuncewczówki

Skomentuj (1)

6 września o godz. 17.00 w lubelskiej Muszli Koncertowej odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz ratowania Kuncewiczówki. Wystąpią Bracia Cugowscy, zespoły Zoom i Old Jazz Players. W programie jest również projekcja filmu "Kuncewiczówka pełna wspomnień".

Dom Kuncewiczów zbudowano przed drugą wojną światową, w 1936 roku, według projektu Karola Sicińskiego, architekta związanego z Kazimierzem Dolnym. Maria Kuncewiczowa życzyła sobie, aby po jej śmierci służył on celom społecznym. Od 1989 roku, dzięki działalności Fundacji Kuncewiczów, willa jest miejscem spotkań pisarzy, poetów, aktorów, malarzy i polityków.

Witold Kuncewicz, syn Marii i Jerzego wystawił na sprzedaż rodzinny dom. Budynek i działkę wycenił na 450 tys. dolarów amerykańskich. Ministerstwo Kultury odmówiło wykupienia willi. 11 lipca zawiązał się Komitet Ratowania Kuncewiczówki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wykup posiadłości.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Tilia Regina
    Być moze tu gdzieś to jest... ale chętnie dołożę swoje 3 grosze na ratunek Kuncewiczówki... Jest konto???
    A swoją drogą, czy Komitet ma realny pomysł na ciąg dalszy...? Mam na myśli dalszą działalnośc tego miejsca?

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę