Zacumowali u prokuratora

Skomentuj (8)
Dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych poskarżył się do prokuratury na armatorów z Kazimierza. - Postawili swoje statki przy nabrzeżu, w czasie kiedy poziom wody był na to za wysoki. To mogło uszkodzić urządzenia cumownicze. Doniesienie o możliwości spowodowania zniszczeń trafiło do Prokuratury Rejonowej w Puławach - mówi Roman Kasperek, dyrektor WZMiUW.

Prokuratura Rejonowa w Lublinie otrzymała z kolei doniesienie od dyrektora w sprawie ostatniego przetargu na korzystanie z urządzeń cumowniczych w Kazimierzu. - Panowie Skoczek i Pieklik zawyżali licytowane kwoty do granic absurdu - mówi dyrektor Kasperek. - Ostatecznie wygrali, ale w wypowiedziach dla prasy stwierdzili, że prawdopodobnie umów nie podpiszą. To jest utrudnianie przetargu i działanie na szkodę skarbu państwa.

Armatorzy nie uznają zarzutów. - Nie usuniemy statków. Chcemy, żeby o sprawie wypowiedział się sąd. Na razie złożyliśmy do Zarządu Województwa skargę na przeprowadzony przetarg - mówi Stanisław Pieklik.

Zarząd ma tydzień na rozpatrzenie skargi. Do tej pory zostały wstrzymane wszelkie czynności związane z dokończeniem procedury przetargowej. (rod)

O co tu chodzi?
Konflikt armatorów obsługujących ruch turystyczny na Wiśle w Kazimierzu z wojewódzkim zarządem rozpoczął się w lutym. Wtedy został unieważniony ubiegłoroczny przetarg na korzystanie z urządzeń cumowniczych przy nabrzeżu w Kazimierzu. Powodem były błędy w regulaminie przetargu. Przedsiębiorcy nie uznali tej decyzji i zażądali podpisania umów. Mimo to wzięli potem udział w kolejnym przetargu. Wygrali ponownie, ale zapowiedzieli, że umów raczej nie podpiszą - bo nie stać ich na kwoty, które sami wylicytowali.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Jednorazowy pasażer (gość)
  Jak wygrali i nie podpisują umów to burmistrz ma wszelakie prawa do niedopuszczania takich klientów do następnych przetargów i do wszelakich rozwiązań sądowych i siłowych. Czy w Kazimierzu jest wogóle burmistrz, który potrafi zrobić porządek z takimi "pseudopotentami".
 • ała
  Powiedział mi niegdyś pewien stary prokurator: "Nie ma niczego brzydszego niż błąd urzędu, o którym urząd wie, że zrobił błąd, a nie chce go naprawić"
 • Młoda
  Ja również zgadzam się z Wami, Pan Skoczek do wszystkiego doszedł ciężką pracą i kiedy zaczynał pływać jakoś nie było takich problemów a teraz kiedy inni zobaczyli ze na tym mozna zarobić to pojawiły sie kłopoty. Nie dajcie sie Kazimierscy armatorzy!!!!! Sprawiedliwość musi być po waszej stronie!!!!!!
 • Kot Bonifacy
  Brawo...Zgadzam sie...Pan Henio bardzo dobrym czlowiekiem jest i uczynnym!!Pozdrawiam
 • ktos (gość)
  dla mnie pan armator Skoczek jest bardzo porzadnym i dobrym czlowiekiem. na to wszystko co ma zapracowal ciezko wlasnymi rekoma i nalezy mu sie teraz pozwolenie na kontynuowanie tego co od zawsze go pasjonowalo. bo na poczatku nie chodzilo tylko o pieniadze. a teraz niektorzy zauwazyli ze mozna na tym zarobic i zaczely sie problemy. jestesmy z panem! pozdrowionka!
 • ała
  A vadium?
 • Anonim (gość)
  Po prostu kazdy chce zarobić; gdzie jest dochodowy interes zawsze są kłopoty :)
 • Tadek
  Trudne to wszystko.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę