XVII Dni Wisły

Skomentuj (2)

Tradycyjnie jak co roku w czerwcu w Kazimierzu Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Dni Wisły. To już siedemnasta edycja tej imprezy.

Dni Wisły to cykl wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, których celem jest podkreślenie roli rzeki w życiu człowieka. XVII edycja tej imprezy rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 12.00 piknikiem rodzinnym przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Puławskiej, podczas którego zostanie stworzony wielki portret rzeki Wisły. Wspólnemu malowaniu towarzyszyć konkursy, gry i zabawy dla całych rodzin.

- Bogata gama zajęć składających się na „Dni Wisły” skierowana jest nie tylko do dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej, ale także do osób dorosłych. Mieszkańcy naszego regionu, turyści - tu każdy znajdzie coś dla siebie! – piszą organizatorzy.

W czasie trwania Dni Wisły czekają nas więc rajdy i wycieczki po terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, rejsy statkiem oraz warsztaty ornitologiczne z użyciem lornetek, a także takie, przy których niezbędne będą …lupy, bo jakże inaczej przyjrzeć się życiu małych mieszkańców wielkiej rzeki?

Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Dni Wisły od 5 do 19 czerwca.

W programie:

5 czerwca godz. 12.00 – 15.00 – “Portret Wisły” - piknik rodzinny w Ogrodzie Muzealnym przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego ul. Puławska 54

Happening poświęcony Wiśle. Wspólne malowanie portretu rzeki na dużym materiale o wymiarach ok. 2,5 x 12 m przy użyciu farb w sprayu i szablonów sylwetek ptaków. Gry i zabawy oraz liczne konkursy z nagrodami angażujące wszystkich członków rodzin.
Czas trwania: 3 godz.
Impreza otwarta, wstęp bezpłatny

11 czerwca godz. 10.00 – Rajd ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego (wydarzenie dla gości indywidualnych)

- Trasa rajdu będzie bardzo ciekawa i uczestnikom, którzy wyruszą z nami na wędrówkę na pewno nie zabraknie wrażeń. To prawdziwa gratka dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu –obiecują organizatorzy. – Podczas wycieczki zapoznamy się z charakterystycznymi elementami rzeźby Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – wąwozami. Dowiemy się co nieco o ich genezie, a także nauczymy się rozpoznawać powszechnie występujące w nich rośliny.
Na zakończenie rajdu ognisko z kiełbaskami.
Czas trwania: 2,5 - 3 godz.
Zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną:  przyrodnicze@mnkd.pl
Termin zgłoszeń: 8 czerwca

12 czerwca godz. 9.00 Warsztaty ornitologiczne (wydarzenie dla rodzin i gości indywidualnych)

Zajęcia będą składać się z trzech powiązanych ze sobą części: prelekcja, wycieczka po Kazimierzu z ornitologiem (wyposażenie: lornetki, przewodniki do oznaczania ptaków), rejs statkiem (obserwacja ptaków wiślanych)
Czas trwania: 2,5 - 3 godz.
Miejsce: Oddział Przyrodniczy / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną: przyrodnicze@mnkd.pl
Termin zgłoszeń: 8 czerwca

18 czerwca godz. 10.00 „Przyroda i archeologia nad Wisłą” wycieczka na Skarpę Dobrską i na Grodzisko Żmijowiska dla rodzin i gości indywidualnych

Wycieczka przyrodniczo–archeologiczna na Skarpę Dobrską oraz do oddziału Grodzisko Żmijowiska. Transport: autokar, wycieczka piesza.
Rezerwat krajobrazowy „Skarpa Dobrska”: roślinność charakterystyczna dla ciepłolubnych muraw o charakterze stepów ostnicowych i kwietnych, rzadkich w skali Wyżyny Lubelskiej oraz kraju; panorama na Kotlinę Chodelską, Małopolski Przełom Wisły i Równinę Radomską; budowa geologiczna tego terenu, dziedzictwo archeologiczne Kotliny Chodelskiej.
Grodzisko Żmijowiska: relikty wczesnośredniowiecznego grodu obronnego Słowian.
Na zakończenie wycieczki ognisko z kiełbaskami.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Miejsce: Zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa:  15 czerwca przyrodnicze@mnkd.pl
 
19 czerwca godz. 10.00 „Mali mieszkańcy rzeki” (wydarzenie dla rodzin i gości indywidualnych)

Jaki owad ślizga się po powierzchni wody? Kto wśród owadów jest mistrzem latania? Gdzie powietrze magazynuje pływak żółtobrzeżek? Te, i wiele innych zagadek rozwiążemy poznając tajemniczy świat owadów wodnych. Warsztaty zakończą się zajęciami plastycznymi, podczas których uczestnicy własnoręcznie ozdobią ekotorby.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Miejsce: Oddział Przyrodniczy / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa:  15 czerwca przyrodnicze@mnkd.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Z miastka
    Szkoda że wszystko kosztowne, ale z drugiej strony na szczęście niezbyt.
    • Z miasta
      Bilet do muzeum za kilka złotych, a w tym rejs statkiem, to wg ciebie kosztowna impreza? Śmieszne!

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę