XVII Dni Wisły

Skomentuj (2)

Tradycyjnie jak co roku w czerwcu w Kazimierzu Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Dni Wisły. To już siedemnasta edycja tej imprezy.

Dni Wisły to cykl wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, których celem jest podkreślenie roli rzeki w życiu człowieka. XVII edycja tej imprezy rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 12.00 piknikiem rodzinnym przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Puławskiej, podczas którego zostanie stworzony wielki portret rzeki Wisły. Wspólnemu malowaniu towarzyszyć konkursy, gry i zabawy dla całych rodzin.

- Bogata gama zajęć składających się na „Dni Wisły” skierowana jest nie tylko do dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej, ale także do osób dorosłych. Mieszkańcy naszego regionu, turyści - tu każdy znajdzie coś dla siebie! – piszą organizatorzy.

W czasie trwania Dni Wisły czekają nas więc rajdy i wycieczki po terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, rejsy statkiem oraz warsztaty ornitologiczne z użyciem lornetek, a także takie, przy których niezbędne będą …lupy, bo jakże inaczej przyjrzeć się życiu małych mieszkańców wielkiej rzeki?

Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Dni Wisły od 5 do 19 czerwca.

W programie:

5 czerwca godz. 12.00 – 15.00 – “Portret Wisły” - piknik rodzinny w Ogrodzie Muzealnym przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego ul. Puławska 54

Happening poświęcony Wiśle. Wspólne malowanie portretu rzeki na dużym materiale o wymiarach ok. 2,5 x 12 m przy użyciu farb w sprayu i szablonów sylwetek ptaków. Gry i zabawy oraz liczne konkursy z nagrodami angażujące wszystkich członków rodzin.
Czas trwania: 3 godz.
Impreza otwarta, wstęp bezpłatny

11 czerwca godz. 10.00 – Rajd ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego (wydarzenie dla gości indywidualnych)

- Trasa rajdu będzie bardzo ciekawa i uczestnikom, którzy wyruszą z nami na wędrówkę na pewno nie zabraknie wrażeń. To prawdziwa gratka dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu –obiecują organizatorzy. – Podczas wycieczki zapoznamy się z charakterystycznymi elementami rzeźby Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – wąwozami. Dowiemy się co nieco o ich genezie, a także nauczymy się rozpoznawać powszechnie występujące w nich rośliny.
Na zakończenie rajdu ognisko z kiełbaskami.
Czas trwania: 2,5 - 3 godz.
Zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną:  przyrodnicze@mnkd.pl
Termin zgłoszeń: 8 czerwca

12 czerwca godz. 9.00 Warsztaty ornitologiczne (wydarzenie dla rodzin i gości indywidualnych)

Zajęcia będą składać się z trzech powiązanych ze sobą części: prelekcja, wycieczka po Kazimierzu z ornitologiem (wyposażenie: lornetki, przewodniki do oznaczania ptaków), rejs statkiem (obserwacja ptaków wiślanych)
Czas trwania: 2,5 - 3 godz.
Miejsce: Oddział Przyrodniczy / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną: przyrodnicze@mnkd.pl
Termin zgłoszeń: 8 czerwca

18 czerwca godz. 10.00 „Przyroda i archeologia nad Wisłą” wycieczka na Skarpę Dobrską i na Grodzisko Żmijowiska dla rodzin i gości indywidualnych

Wycieczka przyrodniczo–archeologiczna na Skarpę Dobrską oraz do oddziału Grodzisko Żmijowiska. Transport: autokar, wycieczka piesza.
Rezerwat krajobrazowy „Skarpa Dobrska”: roślinność charakterystyczna dla ciepłolubnych muraw o charakterze stepów ostnicowych i kwietnych, rzadkich w skali Wyżyny Lubelskiej oraz kraju; panorama na Kotlinę Chodelską, Małopolski Przełom Wisły i Równinę Radomską; budowa geologiczna tego terenu, dziedzictwo archeologiczne Kotliny Chodelskiej.
Grodzisko Żmijowiska: relikty wczesnośredniowiecznego grodu obronnego Słowian.
Na zakończenie wycieczki ognisko z kiełbaskami.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Miejsce: Zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa:  15 czerwca przyrodnicze@mnkd.pl
 
19 czerwca godz. 10.00 „Mali mieszkańcy rzeki” (wydarzenie dla rodzin i gości indywidualnych)

Jaki owad ślizga się po powierzchni wody? Kto wśród owadów jest mistrzem latania? Gdzie powietrze magazynuje pływak żółtobrzeżek? Te, i wiele innych zagadek rozwiążemy poznając tajemniczy świat owadów wodnych. Warsztaty zakończą się zajęciami plastycznymi, podczas których uczestnicy własnoręcznie ozdobią ekotorby.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Miejsce: Oddział Przyrodniczy / ul. Puławska 54
Cena: bilet wstępu do muzeum dla każdego uczestnika
Zgłoszenie uczestnictwa:  15 czerwca przyrodnicze@mnkd.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Z miastka
    Szkoda że wszystko kosztowne, ale z drugiej strony na szczęście niezbyt.
    • Z miasta
      Bilet do muzeum za kilka złotych, a w tym rejs statkiem, to wg ciebie kosztowna impreza? Śmieszne!

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę