Wystawa Mariusza Mierzejewskiego

Skomentuj (3)

Studio KZMRZ zaprasza na otwarcie wystawy Mariusza Mierzejewskiego. Po otwarciu after party!

Mariusz Mierzejewski urodził się w Warszawie w 1981 r. Ukończył studia na wydziale artystycznym UMCS w 2006 r.

- Malarstwo Mariusza Mierzejewskiego pozbawione jest emblematyczności, dającej widzowi percepcyjne uspokojenie, w postaci bezpieczeństwa estetycznej klasyfikacji. Można powiedzieć, że jego obrazy nie uwodzą ani ugrzecznionym decorum użytych środków malarskich, ani spójną narracją ikonograficzną, dającą jasną odpowiedź o co artyście chodzi. (…) W rzeczywistości ich przedstawienie jest krytyczną w wymowie siłą perswazji autora. Jego obrazy są skonceptualizowanym odbiciem otaczającego chaosu, podszywające się swoją niemocą pod zdewaluowany obraz informacji, mediów, reklamy. (…) Poszukiwania, dyskurs, rozwój przez zaprzeczenie… w końcu ta ambiwalentność obrazu ulega samej witalności procesu twórczego, staje się świadomym wyzwaniem autora – piszą krytycy.

Wernisaż wystawy malarstwa Mariusza Mierzejewskiego w Studiu KZMRZ dziś 16 czerwca o godzinie 18. Kuratorem wystawy w KZMRZ jest Michał Stachyra


Tekst: KZMRZ

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • pijany znad Grodarza.
  " w końcu ta ambiwalentność obrazu ulega samej witalności procesu twórczego, staje się świadomym wyzwaniem autora - piszą krytycy."

  On twórczy a obraz ambiwalentny . Jednym słowem, "choroba" nierozpoznana. @ doktorek med.
 • doktorek med.
  Worki pod oczami, spieczone spuchnięte usta, niespokojny wzrok oczekujący ulgi. To są symptomy jakiejś choroby. Tylko jakiej ?
  • Wyderko
   @ doktorek med. 1 kilo gruszek bergamutek, 2 kila cukru i 5 litra wody.....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę