Wojciech Wiak najlepszym piłkarzem z Kazimierza

zobacz więcej (7)

Osiem drużyn – cztery dziecięce i cztery dorosłych zawodników, w tym grupa oldbojów z Kazimierza Dolnego – brało udział w III Międzynarodowym Turnieju Minipiłki Nożnej „Sport zbliża serca” w Równem na Ukrainie. Najlepszym piłkarzem turnieju okazał się Wojtek Wiak z Kazimierza Dolnego.

Już po raz trzeci kazimierscy piłkarze brali udział w Międzynarodowym Turnieju Minipiłki Nożnej „Sport zbliża serca” w Równem na Ukrainie. W tym roku 15 września zmierzyli się na boisku z piłkarzami z Równego, Młynowa i Krzemieńca.

- Chociaż na piłkarskim boisku toczyła się prawdziwa walka podczas meczów, to nie przeszkadzało piłkarzom razem jeść ukraiński kulisz i wspólnie rozmawiać bez względu na to, czy Ukrainiec to, czy Polak – mówi Jarosław Kowalczuk z Centrum Kulturalno – Edukacyjnego im. T. O. Sosnowskiego w Równem – organizatora imprezy.

Najlepsza okazała się w tym roku drużyna z Młynowa, 2 miejsce zajęła drużyna z Centrum Kulturalno – Edukacyjnego im. T.O.Sosnowskiego, 3 – drużyna nauczycieli rówieńskiego Gimnazjum Humanistycznego. Kazimierz Dolny uplasował się na miejscu ostatnim, ale to właśnie kazimierzanin okazał się najlepszym piłkarzem zawodów. Najlepszym bramkarzem był Piotr Rucher z Młynowa.


- Nagroda dla mnie to duże wyróżnienie i dla mnie osobiście, i dla całej naszej drużyny - taki rodzaj zaproszenia, byśmy przyjeżdżali na następne turnieje, bo nasza drużyna była chyba najstarszą, a wygrali młodsi - mówi Wojciech Wiak - najlepszy piłkarz turnieju.

Wśród dzieci wygrała drużyna ze szkoły „Harmonia”, 2 miejsce zajęła drużyna uczniów Gimnazjum Humanistycznego, 3 – drużyna uczniów z Młynowa, 4 – drużyna dzieci – członków polskiego towarzystwa im. Juliusza Słowackiego z Krzemieńca. 

Organizatorem turnieju, któremu patronował  Konsulat RP w Łucku, było Centrum Kulturalno – Edukacyjne im. T. O. i Gimnazjum Humanistyczne w Równem.


Fot. Centrum Kulturalno – Edukacyjne im. T.O.Sosnowskiego w Równem

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę