Wiosna w Kazimierzu

W ostatnią niedzielę plac przed Muzeum Przyrodniczym wypełnił się stoiskami z kolorowymi kwiatami, drewnianymi rzeźbami i potrawami regionalnymi. A wszystko to za sprawą Święta Wiosny, które w Kazimierzu Dolnym gościło już po raz drugi.
11 maja br. przy Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym odbyło się „Święto Wiosny”. To już druga edycja tej plenerowej imprezy organizowanej wspólnie przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

W ramach tegorocznego „Święta Wiosny” 58 wystawców prezentowało kwatery agroturystyczne, oferty gospodarstw ekologicznych oraz sadzonki roślin ogrodowych i kwiaty doniczkowe. Były również potrawy regionalnej kuchni: miody, kanapki ze smalcem, gofry i ciasta. Twórcy ludowi na tą specjalną okazję zaprezentowali swoje najpiękniejsze wyroby, a pośród nich m.in. suszone kwiaty, wyroby ze słomy, ozdoby z bibuły i rzeźby ludowe.

Spacerując między stoiskami trudno było oderwać oczy od tych wszystkich pięknych przedmiotów, a unoszące się w powietrzu zapachy prawdziwie domowego jedzenia niejednego turystę zwabiły znad samej Wisły.

Aby zwrócić uwagę na bogatą i oryginalną działalność niekomercyjnych twórców, zorganizowany został konkurs na najpiękniejsze stoisko. Dyplomy otrzymali: Janina Wadowska z Annoboru, Elżbieta Michalska z miejscowości Rudy k. Końskowoli, Katarzyna Górecka Pani Ewa Wołk z Warszawy, Koło Gospodyń Wiejskich z Garbowa, Rada Kobiet Powiatu Kraśnickiego, Roman Korczyński z Woli Uhruskiej oraz Kazimierz Kozak z Dąbrówki.

Impreza wzbogacona została repertuarem artystycznym przygotowanym przez Kapelę „Podzamcze” z Mełgwi. Tradycyjnie został zorganizowany konkurs dla zwiedzających. Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytanie, dostawali upominek, ofiarowany na ten cel przez wystawców.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę