Wiklina

Skomentuj (2)
Maluje głównie szarościami, gdyż te barwy uważa za najpiękniejsze, najcenniejsze i najprawdziwsze. Jakub Podlodowski. W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej prezentuje swoje dokonania malarskie pod nazwą „Wiklina”. Wystawa trwa do końca kwietnia.
W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym trwa wystawa malarstwa Jakuba Podlodowskiego pt. „Wiklina”.

Jakub Podlodowski urodził się 28 kwietnia 1986 roku w Lublinie. W 2004 roku zapisał się na prywatny kurs rysunku i malarstwa, rok później rozpoczął studia na kierunku grafika w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. 2006 rok przyniósł kolejne zmiany, bo artysta zmienił kierunek studiów na malarstwo, które kontynuuje w trybie indywidualnym do dziś.

Mimo młodego wieku artysta ma już na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych, np. w kawiarni artystycznej „Hades” (2007), w Kazimierskim Ośrodku Kultury (2008) oraz udział w wystawach zbiorowych, np. w wystawie prac studentów z Kolegium Sztuk Pięknych w Nałęczowie (2007).

W 2005 roku Jakub Podlodowski wygrał wojewódzki konkurs na plakat pt. „Pokochać Kino”, natomiast w roku 2007 uczestniczył w dwóch akcjach charytatywnych: na rzecz „Hospicjum Małego Księcia” w Puławach oraz na aukcji charytatywnej na rzecz Wojtka Nalepy.

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym artysta prezentuje serie prac zatytułowanych „Wiklina”.

- Smutek, spokój, może pewnego rodzaju szlachetność i to ciche brzmienie koloru, jest tym, czego poszukuję. Czerpiąc z natury jak najwięcej i przetwarzając ją, staram się stworzyć coś nowego – tak opisuje swoje obrazy Jakub Podlodowski.

Jak wyznaje sam artysta, maluje głównie szarościami, gdyż uważa je za najpiękniejsze, najcenniejsze i najprawdziwsze barwy. W takiej przestrzeni pracuje i taką uwiecznia na swych pracach.

Obrazy Jakuba Podlodowskiego oglądać można w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym do końca kwietnia w godzinach pracy biblioteki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę