Wianki na świętego Jana

Skomentuj (1)

Zabawa w noc świętojańską w Kazimierzu stała się już tradycją. Jak co roku – od sześciu lat - w sobotnią noc, 20 czerwca 2009 roku o godzinie 20.00 z kazimierskiego nabrzeża wyruszy w kilkugodzinny sobótkowy rejs dawny statek parowy „Kazimierz Wielki”, zamieniając się w salę bankietową pod gwiazdami.

Rejs będzie kilkugodzinną zabawą taneczną połączoną z cateringiem, odrobiną „czegoś mocniejszego” i przede wszystkim sobótkowymi zwyczajami – każda kobieta wchodząca na statek powinna przynieść ze sobą kwietny wianek, najlepiej ze świecami, ponieważ o północy wianki rozświetlone sobótkowym ogniem popłyną w dół rzeki porwane wartkim wiślanym nurtem.

W poprzednich latach goście sobótkowej imprezy zgromadzeni na statku bawili się przy muzyce m.in. romansów rosyjskich wykonywanych przez Borysa Somerschafa, krakowskiej formacji jazzu tradycyjnego Jazz Band Ball Orchestra i czarnoskórej wokalistki jazzowej Giny Dunn, zespołu Samhain – grającego muzykę celtycką i irlandzką, a także coverową Rodes Brass Band. W ubiegłym roku gościem specjalnym rejsu był słynny tancerz flamenco Teo Barea. W tym roku sobótkowy wieczór wypełni muzyka, wykonywana przez formację Backbeat – znany w całej Polsce lubelski zespół specjalizujący się w szalonych RockAndRoll Party.

Muzycy zespołu Backbeat tak piszą o sobie, a organizatorzy zapewniają, że mają oni ku temu uzasadnione podstawy:

„… klasyczny, mocno czadowy Rock And Roll !!! - to podstawa istnienia tego zespołu. Naszym celem jest dostarczanie ludziom maksymalnie dobrej zabawy podczas szalonych, czasem niemal ekstremalnych imprez jakie zawsze udaje nam się robić. Utwory, które znajdują się w naszym repertuarze to stare, taneczne szlagiery z lat 50-tych i 60-tych takich gigantów jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles ... i wielu innych, grane w wersjach najbardziej zbliżonych do oryginałów, choć czasem w przypływie emocji zdarza się, że wykonywana przez nas wersja jest "nieco mocniejsza". Z doświadczenia wiemy, że stary, dobry Rock And Roll jest muzyką uniwersalną, a imprezy tego typu są w stanie zakołysać bioderkami zarówno dziadków, wytrawnych koneserów muzyki jak i hip-hopowych nastolatków, gdziekolwiek to miałoby się zdarzyć. Backbeat gwarantuje swojej publiczności solidną dawkę żywiołowej muzyki, 100% zadowolenia z udanej imprezy i niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci … a jeśli tak się dzieje, to i my jesteśmy spełnieni ;)”

Jak   co   roku   wybór   zespołu   wokalno-instrumentalnego   na   sobótkową  imprezę nie jest przypadkowy, gdyż zabawa taneczna, oprócz towarzyskich rozmów, jest świetnym sposobem spędzenia najkrótszej nocy w roku.

Wieczór ( w godzinach 20.00 – 2.00) wypełnią: kolacja grillowa z napojami dla pełnoletnich, puszczanie wianków, pokaz ognia oraz szalone tańce.

Cena biletu: 140,- zł
Rezerwacja biletów: 604 433 508 Ilość miejsc ograniczona.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dees
    Byłam w ub.roku - było cudownie! Obchodziłam właśnie z mężem okrągłą rocznicę ślubu. Nie widzę bardziej atrakcyjnego miejsca na spędzenie takiego wyjątkowego dnia!
    Szkoda tylko, ze ta wiadomość ukazała się tak późno... Do końca maja Śledziłam wiadomości o tej imprezie, a potem nie było mnie już w kraju. Baaardzo żałuję, bo z pewnością zarezerwowałabym miejsca na ten rejs.
    Pozdrawiam wszystkich organizatorów i życzę udanej zabawy!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę